Obchody 31. rocznicy wyboru Papieża Jana Pawła II

16 października 1978 roku usłyszeliśmy znamienne słowa: Habemus papam! Sanctæ Romanæ Ecclesiæ Cardinalem Wojtyła! I tak oto rozpoczął się wielki pontyfikat Papieża-Polaka Jana Pawła II. Dziś nie ma już Go wśród nas. Ale wdzięczni za Jego pontyfikat – w 31. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową – zgromadziliśmy się przy pomniku na pl. Zwycięstwa.

O godzinie 21.00, gdy w Częstochowie rozbrzmiewał Apel Jasnogórski, z samego środa Piły też było słychać „Maryjo Królowo Polski! Jestem przy Tobie! Pamiętam! Czuwam!”. Młodzież z naszej parafii, wraz z księdzem proboszczem, przygotowała apelowe rozważania i modlitwy. Oczywiście związane z Papieżem. Mimo wieczorowej pory i niesprzyjającej temperatury przy pomniku zgromadziła się niemała ilość wiernych. Część z nich przyniosła znicze i kwiaty, by osobiście złożyć podziękowanie „Słowiańskiemu Papieżowi”. Apel zakończyła modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

Przypominamy również, że w miesiącu październiku – szczególnie poświęconemu różańcowi – co niedzielę gromadzimy się na pl. Zwycięstwa przy pomniku Papieża o godzinie 21.00 by, w duchowej łączności z Jasną Górą, trwać na modlitwie Apelowej.