Dzień Papieski w naszej parafii.

Radośnie przed kościołem św. Rodziny, przed naszym kościołem, było przez całą niedzielę 11 października, a to wszystko za sprawą przeżywanego w całej Polsce IX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Wolności”.

     Młodzież z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych i inna ubogaciła ten dzień koncertem, który trwał od godziny 7.30 do wieczora. Koncert wypełniał czas między kolejnymi mszami świętymi. Jego zadaniem było wychwalanie Boga za Jego wielką miłość do człowieka, a także dziękczynienie za osobę Sługi Bożego Jana Pawła II, naszego Rodaka – NAJWIĘKSZEGO POLAKA. Była to „impreza” towarzysząca zbiórce ofiar na stypendia zdolnej młodzieży, a pochodzącej z biednych środowisk. Wspieraniem tej młodzieży zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

     Tym, którzy wsparli swoją ofiarą to Dzieło dziękujemy staropolskim „Bóg zapłać”, a wszystkich prosimy, aby wesprzeć modlitewnie Fundację, młodzież i wszystkich dobrodziejów materialnych i duchowych. Głównym odpowiedzialnym za przeprowadzenie tego dnia był ks. Przemysław Cholewa, któremu bardzo dziękujemy za entuzjastyczne zaangażowanie i mobilizację wielkiej rzeszy wolontariuszy. Dziękujemy młodzieży za ich młodzieńczy entuzjazm włożony w przeprowadzoną zbiórkę i piękny koncert. Dziękujemy także fotoreporterowi Krzysztofowi Hoga, który dokumentował to wydarzenie rewelacyjnymi zdjęciami.