Śluby zakonne 5 nowicjuszy (w tym 2 naszych parafian) .

„Poznawać i zgłębiać wielkie tajemnice Boga” – to słowa księdza Inspektora Zbigniewa Łepki wypowiedziane podczas kazania na uroczystości pierwszej profesji zakonnej nowicjuszów salezjańskich. Słowa, które w jakiś sposób oddawały charakter trwania nowicjatu, a zarazem są drogowskazem na kolejne lata formacji salezjańskiej i kleryckiej. Uroczystość ta odbyła się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Swobnicy.

     Na uroczystość zjechała się cała Rodzina Salezjańska, a zwłaszcza Salezjanie z różnych placówek, młodzież, dzieci, a także rodzice i rodziny neoprofesów. Pierwszą profesję zakonną złożyło pięciu nowicjuszów, którzy przez ostatni rok poznawali charyzmat salezjański, a także codzienne życie Salezjanów. Poddali sie formacji, którą zwieńczyli wspomnianymi ślubami. Wśród neoprofesów było dwóch naszych parafian: kl. Konrad Roszczyk i kl. Przemysław Szymański. Z naszej parafii na tę uroczystość udali się Ks. Przemysław Cholewa i ks. Janusz Zdolski. Byli także rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi i rodziny naszych kleryków. W uroczystości uczestniczyło blisko 30 kapłanów. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Inspektor Zbigniew Łepko. Neoprofesi po liturgii dali 30 minutowy koncert gry na instrumentach muzycznych. Dla wszystkich był także „salezjański bigos”. Nie brakowało radości, śpiewu i zabawy.

     Dziękując Bogu za powołanie z naszej parafii kleryków Konrada i Przemysława prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla nich, a zwłaszcza łaskę wytrwania i rozwoju w powołaniu. Całą wspólnotę parafialną i gości, odwiedzających naszą stronę parafialną, prosimy o modlitwę w ich intencji.