Wojewódzkie Dożynki na terenie naszej parafii.

Na terenie naszej parafii, a dokładnie na pl. Zwycięstwa, 30 września o godz. 13.00, Mszą Świętą rozpoczęły się obchody Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Eucharystii przewodniczył J.E. ks. biskup Edward Dajczak – ordynariusz naszej diecezji.

     W homilii ks. biskup mówił: „-Rolnictwo to taka praca, w której nawet jeśli się wszystko wypełni niemalże perfekcyjnie, to i tak doświadcza się prawdy, że nie wszystko od człowieka zależy. Wszystkich którzy służą rolnictwu w Wielkopolsce w jakikolwiek sposób, którzy wspierają tych ludzi, a przede wszystkim rolników, których praca, choć zmieniona, jest ciągle przecież trudna, a życie nie najłatwiejsze, chcemy ich życie, ich sprawy radości, bóle i nadzieje Bogu dzisiaj powierzyć.”

     Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na stadion żużlowy przy ulicy Bydgoskiej, gdzie trwały dalsze uroczystośc dożynkowe. Starosta i Starościna dożynek przekazali bochen dorodnego chleba z tegorocznych plonów. Dożynkowe święto zakończył występ Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który przez półtorej godziny bawił wielotysięczną rzeszę zgromadzonych na pilskim stadionie żużlowym.