U Świętej Rodziny jest impreza!

 14 czerwca, w niedzielę odbył się doroczny festyn parafialny „U Świętej Rodziny”. Mimo niesprzyjających prognoz pogody przyszło bardzo wiele osób. A było co robić w czasie festynu. Od samego początku zespół pod przewodnictwem ks. Cholewy wykonywał piosenki na przemian z piosenkami puszczanymi z płyty.
Od godziny 16 można było wziąć udział w licznych konkursach, m.in. rzutach lotką, skakaniu przez „sznura” i wielu innych. Wiele dzieci skorzystało z okazji i darmowo poddało się pomalowaniu twarzy farbkami. Ponadto można było kupić pyszne ciasta przygotowane przez mistrzynie kuchni naszej parafii, kawę lub herbatę, ale także np. chleb ze smalcem lub masłem czosnkowym.

Jak co roku największą uwagę przyciągała loteria, w której każdy los wygrywał – a do wygrania było mnóstwo ciekawych rzeczy – kubki, misie, śpiwory, książki i inne. Natomiast nagrodę główną, rower – wylosowano tuż po godzinie 20.00.

Od godziny 19.00 trwała zabawa taneczna. Najpierw tańczono tańce popularne wśród młodzieży, np. „belgijkę”, natomiast później Miecz Ducha uczył tańca hebrajskiego, pełnego symboli, które oczywiście skwapliwie wyjaśniał.

Cała impreza była bardzo udana i wszyscy po odśpiewaniu Apelu rozeszli się w dobrych nastrojach do domów.