Księża Misjonarze w naszej parafii.

W naszej parafii pw. św. Rodziny gościmy Misjonarzy z Zambii – Salezjanów: Księdza Władysława Molendę, który jest misjonarzem od 20 lat oraz ks. Justasa – pochodzącego z Zambii, który jest wykładowcą w tamtejszym seminarium.

      Ks. Waldemar i ks. Justas spotykali się z młodzieżą w szkole „Budowlance” na terenie naszej parafii. Opowiadali o pracy misyjnej, o Wolontariacie dla młodzieży i o tym co można na misjach w Afryce spotkać. W spotkaniach uczestniczyła młodzież z liceum, technikum i zawodówki. Goście zaprezentowali młodzieży zdjęcia oraz filmik, na którym można było zobaczyć skrót z 25 lat Salezjanów w Afryce – konkretnie Zambii, Zimbabwe, Namibii i Malawi.

     W przyszłą niedzielę, 17 maja, księża misjonarze będą głosić Słowo Boże i po Mszach Św. zbierać przed kościołem ofiary na misje.