Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Wirtualny spacer po kościele

Odwiedź nasz kościół… wirtualnie!

Urząd Miasta Piły przygotował kilka panoram, w tym cztery z kościoła Świętej Rodziny. Zachęcamy do zobaczenia panoram naszej świątyni.

Kliknij poniżej w obrazek, aby zobaczyć panoramę 3D

© Spacer wirtualny po Pile wykonany na zlecenie Urzędu Gminy w Pile.
Wykonanie i obróbka graficzna panoram: Paweł Jakubowski
Szata graficzna i programowanie: Piotr Jakubowski

www.spacerywirtualne.pl
biuro@spacerywirtualne.pl

Panorama kościoła Świętej Rodziny (1)

Widok na kościół Świętej Rodziny w dzień z placu kościelnego

Panorama kościoła Świętej Rodziny (2)

Widok na kościół Świętej Rodziny w nocy z placu kościelnego

Panorama kościoła Świętej Rodziny (3)

Widok wewnątrz kościoła

Panorama kościoła Świętej Rodziny (4)

Widok wnętrze kościoła Świętej Rodziny z balkonu chóru

 1. Michał Kloska
  Michał Kloska10 grudnia 2016

  Superowo!

 2. Rafał
  Rafał2 marca 2016

  Pierwsza sprawa – w parafii św. Rodziny nie posługuje 16 księży, tylko 10. Pozostali zasadniczo pracują w Inspektoracie Towarzystwa Salezjańskiego i tylko służą pomocą w parafii, jeśli czas i obowiązki im na to pozwalają.
  Kolejna rzecz – reguły życia zakonnego sugerują, że salezjanie mają mieszkać we wspólnotach zakonnych. Dlatego nie może być tak, że salezjanin mieszka i pracuje w parafii diecezjalnej. Takie sytuacje miewały miejsce w latach PRL-u, gdy były trudności z obsadzeniem parafii, zwłaszcza na Ziemiach Zachodnich.
  Ostatnia rzecz, jaką chciałbym podkreślić, to fakt, że może się wydawać, że 10 księży to za dużo jak na taką parafię, ale zwróćcie uwagę, że wśród nich są współbracia starsi, chorzy, wymagający pomocy, i są tacy, którzy nie tylko odprawiają Msze i katechizują, ale prowadzą całą gamę grup parafialnych. Która parafia diecezjalna ma tyle grup przyparafialnych, co św. Rodzina w Pile? Nie mierzmy wszystkich tą samą miarą. Dzięki temu, że tu w parafii jest tylu salezjanów, mają szansę rozwijać się grupy, zwłaszcza młodzieżowe i Oratorium.

 3. Kacper
  Kacper23 lutego 2016

  Moim zdaniem 16 księży w parafii to zdecydowanie za dużo … Rozumiem, że to są salezjanie i mają swoje zasady, ALE nie powinno być tak, że w przykładowo w parafii mariackiej w Słupsku jest 8 księży, gdzie liczba parafian jest zdecydowanie większa, bo ponad 20 tys. Przecież mogą salezjanie „mieszać się” z diecezjalnymi. Gdzie tu logika? Nie ma przecież prawa zakazującego mieszkania księżą diecezjalnym z zakonnymi…

  • Pomocny Parafianin
   Pomocny Parafianin22 grudnia 2016

   Salezjanie mają tworzyć wspólnoty zakonne. Nie mają pracować w stylu księży diecezjalnych, tyko w charyzmacie salezjańskim. Jeśli w parafii w Słupsku jest za mało księży, to sprawa biskupa, by ich dosłał. Przy parafii św. Rodziny w Pile jest inspektorat salezjański – coś w stylu kurii diecezjalnej, tylko dla członków zakonu. Dlatego, choć są wypisani tu na stronie, to trzeba przyjąć, że w samej parafii pracuje w chwili obecnej 9 księży, w tym 2 schorowanych. Nie wydaje mi się, by to była zbyt duża liczba.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»