Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
Ewa I Ireneusz Rogala Różaniec Za Dzieci

Wrzesień 2018

Wrzesień jest szczególnym miesiącem obdarowania nas przed 17 laty przez Maryję Różańcem Rodziców. Rodzice, zwłaszcza małych dzieci we wrześniu widzą jak trzeba się postarać aby swoim dzieciom zapewnić dobry start w nowym roku szkolnym, często w nowym środowisku. A my różańcowi rodzice wiemy że oprócz tych wszystkich ważnych starań materialnych potrzebna jest pomoc duchowa, oparcie w Bogu i opieka Maryi. Widzimy jak ważna jest rola taty i mamy.

8 września tego roku, z inspiracji róż rodziców z Gdańska Osowej, którzy pieszo przyjdą w pielgrzymce do MB Oliwskiej w Katedrze w Gdańsku Oliwie zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 12.00 do Katedry Oliwskiej, do Kaplicy Maryi. Będziemy Panu Bogu dziękować za wszelkie łaski jakich doświadczamy, za wszystkich rodziców i rodziny zaangażowane w Różaniec oraz tych którzy nas w naszym powołaniu rodzicielskim wspierają. I będziemy prosić o błogosławieństwo i obfitość łask w naszych rodzinach, dla naszych dzieci – zwłaszcza dla tych najtrudniejszych sytuacji. Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza z okolic Trójmiasta a również z Polski – w tym roku bardzo wielu pielgrzymów już odwiedziło Oliwę i Matkę Bożą Oliwską.

Modlitwa różańcowa rodziców w Kaplicy Mariackiej w Katedrze Oliwskiej trwa w każdy poniedziałek od godz. 17.30, następnie jest Msza Święta i nabożeństwo do MB Oliwskiej. Modlimy się za każdą nowo przystępującą osobę i za wszystkie nowe róże z danego tygodnia. Modlimy się w intencjach ogólnych i Katedrze Oliwskiej o godzinie 18.00 jest w intencji Różańca Rodziców od róż różańcowych z Polski południowej z Kamienicy Nyskiej i Tychów.

W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za naszych Aniołów Stróżów. Tu też warto podziękować za miesięcznik Anioł Stróż jaki wydają Siostry Loretanki. Zadbajmy, aby nasze dzieci od najmłodszych lat poznawały Aniołów Stróżów.

Czasem świadomość obecności Aniołów gdzieś może nam w dorosłym życiu umknąć. Zapominamy że mamy tak wspaniałych, dobrych i potężnych oddanych nam przyjaciół. Warto pamiętać o swoim Aniele Stróżu, pamiętać że on zawsze jest z nami, w chwilach łatwych i trudnych, pięknych i takich o których chcemy jak najszybciej zapomnieć. Warto też zaprzyjaźnić się ze swoim Aniołem Stróżem, pozdrawiać Go, i pamiętać o prostej modlitwie, znanej jeszcze z czasów dzieciństwa – Aniele Boży, Stróżu mój … .

Aniołowie posługują się czasem osobami, aby nas wspomóc, dziękujemy Bogu za każdą osobę która nas wspierała i pomagała, zwłaszcza w sprawach trudnych i długotrwałych!

Kościół pokazuje nam te nadzwyczajne, a w zasadzie zupełnie zwyczajne rzeczywistości w ugruntowanej od tysięcy lat nauce Apostołów i Świętych.

Święci Aniołowie Pańscy – módlcie się za nami! Królowo Aniołów – módl się za nami!

Z Bogiem

Ireneusz Rogala
Koordynator Różańca Rodziców – wrzesień 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»