Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
rózaniecPila

Lipiec 2018

Kochani Animatorzy i rodzice modlący się na Różańcu świętym!

Lipiec to pierwszy z wakacyjnych miesięcy – w którym szczególnie wiele się pielgrzymuje. Dzieci i młodzież zażywają wakacji, a często to okres, kiedy możemy przebywać większą ilość czasu razem.

To też sytuacja, gdy inne zagrożenia mogą dotyczyć naszych dzieci. To może być werbowanie przez sekty w wakacyjnych miejscach, to może być zamiana środowiska na wrogie Bogu i destrukcyjnie działające na ducha dzieci. A mogą to być i zwykłe zagrożenia utonięciem czy tez wypadkiem drogowym. Niech nasza modlitwa codzienna, różańcowa ochroni nasze dzieci gdy nie jesteśmy z nimi razem, i niech je poprowadzi w dobre miejsca do dobrych wspaniałych ludzi – niech również nam da pokój serca w troskach o dzieci!

W czasie wakacyjnych miesięcy piękno Kościoła można doświadczyć również w rekolekcjach, pielgrzymkach i duchowym bogactwie Sanktuariów. Przez nie wieki przemawiają do naszej wyobraźni. Aby w tym zwariowanym współczesnym świecie się odnaleźć warto nawiedzić miejsca święte, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Gdzie można odnaleźć wartości i dobro wskazywane przez Kościół. To czas gdy w taki sposób możemy doświadczać miłości Kościoła i do Kościoła – i uczyć tego nasze dzieci.

Od wielu miesięcy modlimy się i staramy się o to aby Różaniec Rodziców został włączony do rodziny Żywego Różańca, aby to przebiegało w pięknej jedności Kościoła. Czerpiemy z dziedzictwa Żywego Różańca, jego tradycji i bogactwa wzbogacając to swoimi szczególnymi intencjami, chcemy abyśmy również formalnie do tej tradycji, ze swoim oddzielnym charyzmatem zostali włączeni. Mamy nadzieję że do końca tego roku powinno się to ziścić. Chcemy opracować Reguły Różańca Rodziców, które będą wyznaczały charakter naszego charyzmatu modlitwy w rodzinie Żywego Różańca i będą dla nas uzupełnieniem dla Statutu Żywego Różańca i Rytuału. Będę wdzięczny za sugestie w tym temacie.

Modlitwa różańcowa rodziców w Kaplicy Mariackiej w Katedrze Oliwskiej w każdy poniedziałek od godz. 17.30 od lipca powraca do swojego normalnego rytmu. Następnie jest Msza Święta i nabożeństwo do MB Oliwskiej. Modlimy się za każdą nowo przystępującą osobę i za wszystkie nowe róże z danego tygodnia. Modlimy się w intencjach ogólnych i szczegółowych, dziękujemy za łaski i prosimy o nowe. Zapraszamy, aby dołączyć do nas osobiście / kto może/ i duchowo. Nasze świadectwo przynosi innym nadzieję pomocy przez Maryję, poprzez Różaniec, dlatego zachęcam do dzielenie się świadectwami i nadsyłania do nas. Ostatnio dotarło do nas świadectwo urodzenia córeczki po bardzo mocno zagrożonej ciąży, w jakiejś mierze wymodlone właśnie przed Matką Bożą Oliwską na naszym różańcu. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca Msza św. w Katedrze Oliwskiej o godzinie 18.00 jest w intencji Różańca Rodziców. Njabliższa 2 lipca.

W ramach rozważania i formacji duchowej, nawiązując do Miłości Boga i Kościoła chcemy dziękować za Kapłanów – strażników wiary i strażników świętości.

W sanktuariach w których przebywać będziemy, na co dzień pracują wielcy, święci i niezwykle pokorni kapłani, zakonnicy lub kapłani diecezjalni. Potrzebujemy ich, aby mieć punkt odniesienia dla kształtowania naszego sumienia. Nawiedzając w lato kościół lub jakieś sanktuarium dziękujemy Bogu za to że kiedyś, lata temu jako młodzi ludzie odpowiedzieli na Jego zaproszenie kapłani. To dzięki ich wielkodusznej odpowiedzi mamy te skarby Kościoła tak bliskie, piękne i tak dostępne.

Naszym przywilejem i zadaniem jest modlić się o nowe, święte powołania do służby Bogu. Abyśmy my mogli żyć wiarą, sakramentami, rekolekcjami – abyśmy byli umacniani w naszej wierze. Módlmy się codziennie o kapłanów i za kapłanów. Módlmy się szczególnie za tych którzy stoją na straży depozytu wiary, za proboszczów, biskupów i Ojca Świętego. Zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo są oni atakowani przez złego ducha i współczesny zlaicyzowany świat. Niech to będzie wyraz naszej miłości do Kościoła!

Maryjo – Matko Kościoła, Matko Kapłanów, módl się za nami!

Intencja papieska na miesiąc lipiec 2018: ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi..

Z Bogiem

Ireneusz Rogala
Koordynator Różańca Rodziców – lipiec 2018

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»