Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
rózaniecPila

Grudzień 2016 r.

Kochani Animatorzy róż rodziców modlących się za swoje dzieci!

Tegoroczny grudzień to czas dziękowania za wielkie rzeczy jakimi Bóg obdarzył Polskę i Polaków. Po całym tym roku duchowej walki i podróży możemy powiedzieć – dokonało się i Bogu niech będą dzięki. Odnowiliśmy przyrzeczenia Chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży i wizyta Ojca św. Franciszka w Polsce przybliżyły nam Kościół w wymiarze światowym. Na zakończenie Roku Miłosierdzia, dokonał się Akt zawierzenia Polski Jezusowi Chrystusowi jako naszemu Królowi i Panu.

Odczuwamy wielkie obdarowanie, a jednocześnie zaproszenie do rozwijania tych darów i we własnym życiu i w życiu naszych rodzin i w życiu całej Polski. Wiele inicjatyw w tym dopomaga, a i Różaniec Rodziców jest bardzo praktyczną realizacją wprowadzania Królestwa Jezusa do praktyki naszego codziennego życia i w rodzinach i w naszym środowisku! Dodatkowo uczciliśmy 15 rocznicę powstania Różańca Rodziców, zaś w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia minęło 10 lat od pierwszego publicznego, wspólnego Aktu Zawierzenia naszej modlitwy Matce Bożej Oliwskiej.

Przede wszystkim jednak grudzień dla nas to czas przygotowania na Narodzenie Jezusa. Pamiątka narodzenia w Betlejem ale też Jego obecności w naszych rodzinach wymaga od nas przygotowania, jest wielkim świętem Bożej obecności w naszym życiu. To On potrafił uniżyć się do stajni i do biedy oraz odrzucenia dla nas – abyśmy w naszych rodzinach umieli przyjmować życie i obdarzać się miłością, miłością mającą swe źródło w Bogu. Wiemy też, że wiele róż rozsianych w Polsce i na całym świecie organizuje własne spotkania i msze święte dziękczynne w łączności duchowej.

W ramach formacji i rozważań o modlitwie podejmujemy nowe refleksje. Pierwsza z nich to refleksja o wdzięczności – Bogu i ludziom.

Każdy z nas został obdarowany, przede wszystkim przez Boga, życiem i godnością osoby, całym nam podarowanym światem i bliskimi osobami. Bóg też obdarował nas czasem i wieloma łaskami z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. A jednak każdy z nas rozpoznaje dobro w swoim życiu i za to dobro chcemy dziękować. Im więcej dziękuję tym bardziej dostrzegam jak bardzo jestem obdarowany.

To samo odnosi się do tych osób jakie mi służą lub służyli. Są tu i rodzice i kapłani, nauczyciele i pracodawcy. Są lekarze i inni z których pracy ja mogę korzystać. Są rolnicy wytwarzający żywność i policjanci pilnujący porządku. Są naukowcy i inżynierowie dbający o przemysł wytwarzający różne potrzebne nam dobra. Im wszystkim jestem wdzięczny za dobre rzeczy z których korzystam, a i sam chcę służyć swoją pracą i zaangażowaniem dla innych i ich potrzeb. To rozszerza się do właściwie pojmowanego patriotyzmu.

Jesteśmy też wdzięczni naszym przodkom, którzy walczyli i ginęli za Polskę, w której obecnie żyjemy.

Ta wdzięczność za obdarowanie powoduje, że uświadamiamy sobie Miłość jaką zostaliśmy obdarowani i na jaką chcemy odpowiadać również miłością. I niech za to dobro jakiego doświadczamy Bogu niech będą dzięki!

Z Bogiem

Ireneusz Rogala
Moderator Różańca Rodziców – grudzień 2016

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»