Salezjanie Księdza Bosko
Towarzystwo Św. Franciszka Salezego
Ks. Zbigniew HUL sdb ~ proboszcz i dyrektor domu zakonnego
Urodzony
1963 r.
I profesja
1985 r.
Święcenia
1993 r.
Imieniny
Ks. Zbigniew Hul sdb
Chociaż urodził się w Drawsku Pomorskim, to jego rodzinną miejscowością jest położony nad rzekami Drawą i Wąsawą Złocieniec. 24 listopada 1963 roku Romualda i Marian Hul (rodzice księdza proboszcza) przychodzą do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i proszą o chrzest dla swojego dziecka – mającego wówczas niespełna dwa miesiące ks. Zbigniewa.
W 1983 roku kończy Technikum Elektryczne w Słupsku. W tym samym technikum, dwa lata przed maturą ks. Hula, egzamin dojrzałości zdaje obecny biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Krzysztof Zadarko.
Mimo, że rodzinna parafia w Złocieńcu jest prowadzona przez księży Zmartwychwstańców, to ks. proboszcz, pociągnięty przykładem życia słupskich salezjanów, postanawia wkroczyć na drogę życia zakonnego. 22 sierpnia 1985 roku w Swobnicy składa I profesję, która już do końca jego życia zwiąże go z Towarzystwem Św. Franciszka Salezego.
Po studiach filozoficznych w Kutnie-Woźniakowie i teologicznych w Lądzie, w sercu naszej inspektorii przyjmuje 15 czerwca 1993 roku święcenia kapłańskie z rąk bp Bronisława Dembowskiego.
Miesiąc po święceniach zostaje skierowany na pierwszą placówkę do Aleksandrowa Kujawskiego. Tam przy parafii św. Jana Kantego jest kierownikiem internatu, a w między czasie kończy studia pedagogiczne. Posługę w Aleksandrowie kończy po 10 latach. Od 2004 roku pełni funkcję proboszcza i dyrektora domu zakonnego pw. św. Jana Bosko w Szczecinie. Obowiązki, które przejął od poprzedniego proboszcza – ks. Gwidona Ekerta – pełni do 2009 roku. 1 sierpnia 2009 roku zmienia placówkę ale nie miejscowość – przez rok pracuje w szkołach salezjańskich przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie.
Na prośbę księdza inspektora Marka Chmielewskiego, 11 lipca 2010 roku, w obecności dziekana dekanatu pilskiego – ks. Stanisława Oracza – uroczyście obejmuje urząd proboszcza naszej parafii. Tak jak w Szczecinie – tak i u nas obowiązki przejmuje od ks. Gwidona Ekerta.
Oprócz pełnienia funkcji przełożonego, opiekuje się wieloma wspólnotami m.in. Żywym Różańcem, Stowarzyszeniem Salezjanów Współpracowników, Caritasem, Rodziną „Radia Maryja”, Diakonią Muzyczną, chórem parafialnym oraz wspólnotami Neokatechumenalnalnymi. Jest także kapelanem dla Związku Sybiraków i Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, a także vice-dziekanem pilskiego dekanatu.
Kontakt z ks. proboszczem Zbigniewem Hulem:

67 351 67 75
Ks. Andrzej FINC sdb ~ egzorcysta
Urodzony
1979 r.
I profesja
1999 r.
Święcenia
2007 r.
Imieniny
Ks. Andrzej Finc sdb
Już wkrótce przeczytasz więcej na temat tego księdza!
Kontakt z ks. Andrzejem Fincem:

67 351 67 75
Ks. Piotr GRZYMAŁA sdb ~ ekonom wspólnoty
Urodzony
1970 r.
I profesja
1989 r.
Święcenia
1997 r.
Imieniny
Ks. Piotr Grzymała sdb
Już wkrótce przeczytasz więcej na temat tego księdza!
Kontakt z ks. Piotrem Grzymałą:

67 351 67 75
Ks. Bolesław KUJAWA sdb
Urodzony
1927 r.
I profesja
1948 r.
Święcenia
1959 r.
Imieniny
Ks. Bolesław Kujawa sdb
Ksiądz Bolesław urodził się na Kujawach – w niewielkiej miejscowości pod Ciechocinkiem – Młynku Kujawskim. Jako 18 letni chłopak rozpoczyna formację salezjańską – najpierw w Aleksandrowie Kujawskim, później w Czerwińsku nad Wisłą. Tam też złożył I profesję zakonną – w 1948 r.
W Lądzie nad Wartą w 1959 roku przyjmuje święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Antoniego Pawłowskiego. Jeszcze w tym samym roku zostaje skierowany do Ramsowa – jako wikariusz parafii. Później tą samą funkcję pełnił na placówkach w Rogiedlach, Cedyni, Lubiszynie, Cybince i Krajniku Górnym. W niektórych z tych miejscowości ks. Bolesław pracował w parafiach diecezjalnych. Wynikało to z wielkiej potrzeby kapłańskiej posługi na ziemiach odzyskanych.
Od 1 lipca 1978 roku zostaje skierowany do Siemczyna, gdzie pełni funkcję proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej. Po dziewięcioletniej kadencji przechodzi na placówkę do Białogardu, gdzie jest kapelanem lokalnego szpitala.
Przez rok – od 2000 do 2001 roku – pracuje w Skrzatuszu. Kiedy skrzatuskie sanktuarium przechodzi w ręce księży diecezjalnych, ksiądz Bolesław przechodzi do naszej parafii gdzie pracuje po dziś dzień.
Kontakt z ks. Bolesławem Kujawą:

67 351 67 75
Ks. Piotr PĄCZKOWSKI sdb
Urodzony
1985 r.
I profesja
2006 r.
Święcenia
2014 r.
Imieniny
Ks. Piotr Łukasz Pączkowski sdb
Mimo, że urodził się w Słupsku to jego rodzinny dom znajduje się w Główczycach, oddalonych ok. 30 km od Słupska. W miejscu gdzie się wychowywał poznał salezjanów, pracujących przy parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła. Swoją miejscowość opuszcza jako dwudziestolatek, aby formować swoje powołanie w nowicjacie salezjańskim w Swobnicy.
8 września 2006 roku składa I profesję zakonną, czyli śluby zakonne. Tego samego roku rozpoczyna studia filozoficzne w Lądzie nad Wartą. Po dwóch latach udaje się na asystencję: na pierwszy rok do Irlandii, drugi do nowicjatu do Swobnicy. Po asystencji kształci się na Łosiówce w Krakowie na kierunku teologia. Śluby wieczyste składa 25 sierpnia 2012 roku na ręce księdza inspektora Marka Chmielewskiego podczas… XV Sejmiku Młodzieży, czyli Boskim Festiwalu w Trzcińcu.
Na początku 2014 roku został skierowany na praktykę diakońską do naszej parafii. 24 maja 2014 roku w Rumi w sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych (a nie jak dotychczas było w Lądzie) przyjmuje święcenia kapłańskie z rąk abpa Tadeusza Gocłowskiego, metropolity seniora archidiecezji gdańskiej. Tego dnia także dostał od inspektora list posłuszeństwa, delegujący do pracy w naszej parafii. Jest u nas od 1 lipca 2014 r. Przejął obowiązki opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza. Pomaga także w oratorium oraz katechizuje młodzież w jednej ze szkół na terenie naszej parafii.
Księdza Piotra nie sposób nie zauważyć. To chyba najwyższy kapłan, który pracuje w naszej parafii. Ma 196 cm wzrostu! Jak sam pisze – uwielbia sport w każdej postaci, chociaż najczęściej można go zobaczyć z piłką nożną lub biegającego po okolicy Piły. Nierzadko też jeździ na rolkach albo rowerze. Wszystko w myśl zasady – w zdrowym ciele, zdrowy duch. Lubi także przeczytać dobrą książkę. Jest bardzo radosnym i przyjaźnie nastawionym duchownym.
Kontakt z ks. Piotrem Pączkowskim:
Ks. Stanisław SADOWSKI sdb
Urodzony
1938 r.
I profesja
1957 r.
Święcenia
1966 r.
Imieniny
Ks. Stanisław Sadowski sdb
Już wkrótce przeczytasz więcej na temat tego księdza!
Kontakt z ks. Stanisławem Sadowskim:

67 351 67 75
Ks. Przemysław MALINOWSKI sdb

Urodzony
1984 r.
I profesja
2006 r.
Święcenia
2017 r.
Imieniny
Ks. Przemysław Malinowski sdb
Ks. Przemysław urodził się w miejscowości Golub-Dobrzyń.
Do naszej parafii przyszedł na praktyki diakońskie i po święceniach decyzją Ks. Inspektora został już na placówce.

502208327
Śp. Ks. Janusz ZDOLSKI sdb
Urodzony
1964 r.
I profesja
1984 r.
Święcenia
1992 r.
Zmarł
Ks. Janusz Zdolski sdb
Urodził się 24 kwietnia 1964 roku w szpitalu w Człuchowie, dlatego niektórzy uważają go za Kaszuba. We wczesnych latach młodzieńczych wychowywał się w Gniewnie. Później z rodziną przeniósł się do Debrzna, gdzie poznał salezjanów. Piłę poznał w latach 1979-1983, gdy uczęszczał do Technikum Gastronomicznego przy ul. Sikorskiego.
W tzw. „Garach” angażuje się w wieszanie krzyży w salach, przez co nie zostaje dopuszczony do matury. Egzamin dojrzałości zdaje później, podczas trwania scholastykatku w 1985 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Wejherowie. Jeszcze przed maturą, w 1983 roku udaje się do prenowicjatu, a później do nowicjatu w Swobnicy. W wieku 20 lat składa I profesję zakonną – odtąd na zawsze złącza się ze zgromadzeniem salezjańskim. Przed święceniami jeszcze raz wraca do Piły – na praktykę diakońską, którą odbywał od 15 grudnia 1991 r. do 31 stycznia 1992 r.
Święcenia kapłańskie przyjmuje w Lądzie nad Wartą 4 czerwca 1992 r. z rąk ówczesnego nuncjusza apostolskiego abp Józefa Kowalczyka. Zaraz po święceniach zostaje skierowany na placówkę do parafii pw. św. Kazimierza w Swobnicy, gdzie pełni funkcję wikariusza parafii i ekonoma.
Rok później, w 1993 roku przechodzi do rumskiej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie do 1998 roku jest kierownikiem scholastykatu. Kolejne lata na długo zapisały się w pamięci ks. Janusza. Od 1998 roku zostaje proboszczem tejże parafii. Rzadko kiedy się zdarza, aby kapłan sześć lat po święceniach został proboszczem. Jego posługa trwa do 2004 roku. Po złożeniu urzędu jeszcze nie opuszcza Rumi. Na rok udaje się do sąsiedniej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, aby jako wikariusz przeprowadzić ewidencję cmentarza przykościelnego.
Trzeci związek ks. Janusza Zdolskiego z Piłą – tym razem najdłuższy- rozpoczyna się 3 sierpnia 2005 roku. Na prośbę ówczesnego proboszcza i dyrektora wspólnoty zakonnej – ks. Gwidona Ekerta, zostaje jego wikariuszem. Nie przestaje nim być, mimo zmiany głowy domu zakonnego i parafii. Wierni znają go także z posługi w kancelarii parafialnej. W domu zakonnym pełnił funkcję radcy domu oraz kronikarza.
Witam serdecznie Czlonkow Rodziny Salezjanskiej w Pile.
Pozukuje w Internecie osobe ks. Jaroslawa Wasowicza Duszpasterza
Srodowisk Sportowych ale tez mam prosbe aby przekazac na moj e-mail
kontakt do Ksiedza Jaroslawa – Slezjanina. Z uwaga przyblizylem sobie atmosfere
VIII Ogoln.-polskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibicow. Pozdrawiam serdecznie.
Piotr Wanionek_Zabielski BWS w Oswiecimiu w latach 1969/72
piozabielski@gmail.com
http://www.royalpoloniarp.net
Księże Proboszczu .
ZYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA BO BARDZO NAM KSIEDZA BRAKUJE .
Parafianka
Szczęść Boże. Jestem z Rzeszowa z parafii pw. Św. Judy Tadeusza. Nie wiem z czyjej inicjatywy została umieszczona „Modlitwa o uwolnienie”, ale chciałam złożyć świadectwo, u księdza Andrzeja Finca, egzorcysty. W mojej rodzinie o zawsze, odkąd sięgam pamięcią do wczesnego dzieciństwa, działy się dziwne rzeczy, w tym sprawy spadkowe, należności, długi, okradzenia, straty, kwestie związane z finansami w ogóle były „dziwne”. Sprawy nawarstwiały się, a od jakiś kilku lat tak lawinowo, że nie potrafiłam tego ogarnąć swoim jestestwem. W międzyczasie doświadczyłam od Pana Jezusa Łaski nawrócenia na wiarę katolicką. Kilka dni temu szukałam pod natchnieniem „jakiejś” modlitwy o uwolnienie i od razu mój wzrok przykuł plik z księdza parafii. Temat finansowy, który nadal jest nieuporządkowany DRGNĄŁ, Bóg udzielił łaski ukazania kolejnych „przekrętów” w rodzinie. Sprawa jest w toku, proszę księdza i osoby czytające o modlitwę, by Bóg który jest Wszechmocny pomógł przeciąć więzy brudnych pieniędzy w mojej rodzinie. Bóg zapłać.
Wszystko zakończyło się pomyślnie. Dziękuję za modlitwę. Szczęść Boże.
Przydałaby się zakładka o księżach, którzy służyli w naszej parafii, imię nazwisko plus może zdjęcie oraz o tych, którzy pomagają, ale nie należą bezpośrednio do naszej parafii, np. tak jak ksiądz Adam.
Pozdrowienia dla Księdza Kazimierza, który był moim nauczycielem religii w parafii pw. PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA W Rumi. Do dzisiaj wspominam mile katechezy ,które z nami odbywał. Uzyskałam dyplom ukończenia katechizacji w zakresie maturalnym podpisany przez Księdza Kazimierza. Dyplom z datą 30.04.1982 do dzisiaj jest moją chlubą.
Beata Boniecka(z domu Wójtowska).
Wspominam ks. Adama Duraka i ks. Kazimierza Lewandowskiego
Pamiętajmy o nich w modlitwach – to byli nasi parafianie.
Wspominam Księdza Wiesława Kaczmarczyka ,który z naszej parafii wyjechał na misje do Wenezueli i tam zginął tragicznie .Na pewno wielu parafian pamięta tego księdza ,był kochany przez wszystkich.W dniu jego wyjazdu płakali wszyscy.Pamiętajmy o nim w modlitwach.
Bardzo ładnie że wiemy, o naszych księżach, lecz brakuje jeszcze tych, co przebywają w naszej parafii i wspomagają.
szukam księdza Krzysztofa który był kiedyś drygętem chóru św cecyli w parafi św rodziny i kontak do niego
Jakie nazwisko