Ogłoszenia duszpasterskie 11 października 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII Niedziela Zwykła
 11 października 2020 roku
1. Dzisiaj obchodzimy po raz dwudziesty Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem ”Totus tuus”. Niech dzisiejszy dzień będzie okazją do sięgnięcia po myśli i nauczanie św. Jana Pawła II. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz dzieci, młodzieży i Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.
O 21.00 Apel Maryjny przy pomniku św. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa.
2. Przez cały miesiąc październik różaniec, który od poniedziałku do soboty o 8.30 prowadzi Żywy Różaniec i przez cały tydzień o 17.30 odmawiany jest przed Najświętszym Sakramentem.
Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.30. Młodzież w piątki na godz. 19.00.
3. W poniedziałek – 12 października – o godz. 19.30 w kinie „Helios” jednorazowa projekcja najnowszego filmu o św. Janie Pawle II – „Wojtyła. Śledztwo”.
4. We wtorek – 13 października – o 18.00 Msza Święta dla Salezjanów Współpracowników. Po Mszy Świętej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
Na różaniec, Mszę Świętą i nabożeństwo fatimskie zapraszamy osoby, które uczestniczyły w Ogólnopolskich Rekolekcjach Oddanie 33, aby mogły dokonać aktu oddania się Maryi. Osoby te przynoszą ze sobą własnoręcznie napisany akt oddania, który potwierdzą słowami i podpisem przed figurą Maryi po Mszy Świętej.
Tego dnia o 8.00 Msza Święta i spotkanie dla Wspólnoty Centrum Ochotników Cierpienia, oraz o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko drugie spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.
5. W środę – 14 października – o 8.00 Msza Święta dla Apostolstwa Dobrej Śmierci.
6. W czwartek – 15 października – wspomnienie św. Teresy z Avila. O 18.00 Msza Święta i nabożeństwo z modlitwą uzdrowienia.
7. W piątek – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O 18.00 Msza Święta dla Rodziny Radia Maryja.
8. W przyszłą niedzielę – 18 października – o 11.00 Msza Święta Jubileuszowa z okazji 25-lecia kapłaństwa ks. Tomasza Motyki. Na prośbę Sióstr Augustianek uroczystość wniesienia do świątyni relikwii św. Rity została przeniesiona na inny termin.
9. W sobotę – 24 października – odbędzie się jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Niepokalanowa i Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. Oratorium zaprasza dzieci i młodzież od poniedziałku do piątku: dzieci po różańcu o 16.30 do 19.00, a młodzież od 19.00 do 21.00.
Solenizantom i Jubilatom tygodnia,
oraz dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,
życzymy wielu łask przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

 

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Leonard LESZCZEWICZ, lat 77, z ul. Śródmiejskiej
+ Hieronim SŁABOSZEWSKI , lat 81, z ul. Ludowej
+ Barbara BOROWICZ, lat 71, z ul. Budowlanych
+ Krystyna JASIŃSKA, lat 62, z ul. O.M. Kolbe
+ Edward FIGAS, lat 81, z ul. Sikorskiego
+ Mirosława FLISKA, lat 67, z ul. o. Kolbego

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»