8 września 2019 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii Jubileuszowe Misje Parafialne pod hasłem: „Od świętych Janów
  do świętego Jana Bosko”, które poprowadzi ks. Antoni Balcerzak SDB.
  Msze Święte z naukami
  od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, 8.00 i o 18.00. Msza Święta dla chorych, z udzieleniem sakramentu chorych, we wtorek o 10.00. Nabożeństwa z nauką misyjną dla dzieci od poniedziałku do środy o godz. 17.00, dla młodzieży w czwartek i piątek o godz. 19.00. Każdego dnia po Mszy Świętej o 8.00 różaniec
  w intencji Misji; o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – w czwartek połączona z modlitwą za zmarłych parafian, a w piątek z Drogą Krzyżową; wieczorami po Mszy Świętej i naukach adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zakończona Apelem Maryjnym. Nauki stanowe: w poniedziałek dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn i w środę dla małżeństw. W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża, w łączności
  z ogólnopolską akcją „Polska pod Krzyżem”, o 11.00 Msza Święta z poświęceniem krzyża misyjnego.
  Ofiary zbierane na tacę od poniedziałku do piątku będą przeznaczone na potrzeby ks. Misjonarza.
 2. Za tydzień w Sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu odpust i uroczystość nadania świątyni tytułu Bazyliki Mniejszej. Zapraszamy do udziału w uroczystościach.
  W sobotę, w Skrzatuszu, Spotkanie Młodych (koncerty, świadectwa, ewangelizacja), na które organizujemy wyjazd o godz. 13.00 autokarem. Koszt symboliczny 5 złotych. Zapisy w zakrystii, oraz w oratorium u ks. Przemka i ks. Jarka.
  W niedzielę o godz. 6.15 wyrusza sprzed kościoła piesza pielgrzymka do Skrzatusza. Dodatkowo parafia organizuje autokar, który wyjedzie o godz. 10.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy na wyjazd autokarem dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii. Koszt 10 zł. Po zakończonych uroczystościach, w Sanktuarium w Skrzatuszu, ks. Misjonarz dokona aktu oddania Matce Bożej naszej parafii.
 3. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na rzecz Sanktuarium w Skrzatuszu.
 4. W przyszłą niedzielę – 15 września – o 11.00 Msza Święta dla Małżeństw, które w miesiącu wrześniu zawarły Sakrament Małżeństwa.
 5. Z nowym rokiem szkolnym zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od poniedziałku do piątku: dzieci (do 7 kl.) od 16.00 do 19.00; młodzież (od 8 kl. wzwyż) od 19.00 do 21.00.
 6. Młodzież ze szkół średnich i studentów w sposób szczególny zapraszamy na niedzielne Msze Święte o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę (15 września) po Mszy świętej odbędzie się nabożeństwo uwielbienia poprowadzone przez wspólnotę Dom Chwały.
 7. Informacja dla narzeczonych: w dniach 20 – 22 września w kościele św. Antoniego odbędzie się weekendowy kurs przedmałżeński. Kolejna edycja kursu w listopadzie.
 8. Już dzisiaj, wraz z Odnową w Duchu Świętym „Nazaret”, zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Wiary, które rozpoczną się we wtorek, 1 października, Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. Z tyłu kościoła zostały wyłożone dla rodziców „Oświadczenia dotyczące prawa do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, w tym udziału dzieci w zajęciach szerokorozumianej edukacji seksualnej”, które warto złożyć w szkołach, w celu wzmocnienia rodzicielskiej kontroli nad zajęciami dodatkowymi w szkole.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Wanda ŚMIGIELSKA, lat 91, z Al. Niepodległości
+ Anna BŁAŻEJEWSKA, lat 79, z Pl. Konstytucji 3 Maja
+ Janina GRUGIEL, lat 81, z ul. Spacerowej
+ Józef JASZCZUK, lat 86, z Pl. Konstytucji 3 Maja

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]