Pożegnaliśmy ks. Zbigniewa, powitaliśmy ks. Kazimierza

Ostatnia niedziela czerwca to duże zmiany dla naszej Parafii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”] W niedzielę, 30 czerwca 2019 roku, na mszy św. o 11.00 pożegnaliśmy ks. proboszcza Zbigniewa Hula, który po zakończeniu 9-letniej kadencji proboszcza parafii Świętej Rodziny w Pile został przeniesiony do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie.
Mimo upalnego dnia kościół wypełnił się wiernymi. Obstawa ministrancka, poczty sztandarowe, oprawa muzyczna chóru św. Cecylii i diakonii muzycznej Odnowy w Duchu Świętym nadały temu wydarzeniu bardzo uroczysty charakter.
Mszy św. przewodniczył ks. Inspektor, który dziękując za 9 lat posługi proboszcza i dyrektora domu zakonnego, pożegnał ks. Zbigniewa i przedstawił nowego proboszcza i dyrektora ks. Kazimierza Chudzickiego.
Na koniec mszy św. przedstawiciele grup parafialnych pożegnali ks. Zbigniewa dziękując za wszystko co uczynił dla parafii św. Rodziny. Szczególnym wyrazem wdzięczności i żalu z powodu zakończenia posługi proboszcza były oklaski, których nie było końca

Księże Zbigniewie! Dziękujemy za Twoją pracę na rzecz naszej Parafii i zapewniamy o naszej wdzięczności, pamięci i modlitwie!

Na początku mszy św. ks. Dariusz Presnal, wicedziekan dekanatu pilskiego, odczytał dekret ks. biskupa Edwarda Dajczaka mianowania proboszczem ks. Kazimierza. Następnie nowy ks. proboszcz został powitany przez młodzież i dzieci w imieniu całej wspólnoty parafialnej. Po homilii ks. Inspektora ks. Kazimierz złożył publiczne wyznanie wiary.
Na koniec mszy św. ks. proboszcz poprosił o życzliwość i modlitwę, aby jego posługa w parafii Świętej Rodziny w Pile, była owocna i dla pożytku parafian. Po mszy św. odbyło się spotkanie z Radą Duszpastersko – Wychowawczą.

Księdzu Kazimierzowi życzymy wielu łask Bożych w posługiwaniu naszą Parafią i również ogarniamy naszą modlitwą!