3 marca 2019 r.

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o g. 11.00 w zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców miasta w 506 rocznicę nadania praw miejskich Pile.
 2. Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych odbędzie się dzisiaj kolejna edycja Ogólnopolskiego Biegu Tropem Wilczym na Osiedlu Górnym. Zapraszamy do udziału.
 3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy o 15.00. Apel Maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 4. Zapraszamy osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Ziemi Świętej na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko.
 5. Jutro obchodzimy święto Św. Kazimierza, Królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Kazimierzu Napierale, naszym spowiedniku.
 6. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych. O godz. 18.00 Msza Św. zbiorowa z wypominek.
 7. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na utrzymanie naszej Świetlicy dla dzieci i Oratorium.
 8. W ŚRODĘ – POPIELCOWĄ /6 marca/ ROZPOCZYNAMY OKRES POKUTY I NAWRÓCENIA – WIELKI POST.
  *
  Tego dnia obowiązuje nas POST ŚCISŁY, czyli: wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; oraz ilościowy – jeden posiłek do syta, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia!
  * Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6, 7, 8, 9, 10, oraz o 16.30, 18.00 i 19.00.
  * W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  * W środę stała nowenna do NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 17.30.
  * W piątki Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
  – dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30;
  – dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00.
  *
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
  * Każdego dnia na naszej stronie internetowej będą zamieszczane propozycje refleksji wielkopostnych, których autorami są święci naszej wiary. Zapraszamy do rozważania i poznawania naszych świętych.
 9. W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ.
 10. Zapraszamy na Wielkopostny Koncert Organowy: „Wielkopostne zamyślenie”, który odbędzie się 9 marca (sobota) o godz. 19.00. Koncert organowy promuje płytę nagraną na wyremontowanych organach w naszym kościele. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Cesara Francka, Josepha Rheinbergera oraz Williama Mathiasa. Zapraszamy!
 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. refleksja: „Kto kocha Kościół” , o objawieniach maryjnych XX w i dodatek „Młodzi niezłomni”.
 12. W przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii  będziemy się modlić w intencji mieszkańców następujących ulic: ul. Kolbe, Matejki, Moniuszki, Paderewskiego, Żeleńskiego.
 13. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na ogrzewanie naszego kościoła.
 15. Organizujemy pielgrzymkę dziękczynną do Włoch w ramach Jubileuszu 400. Lat naszej Parafii. Odwiedzimy Asyż – Cascia – Rzym /Audiencja Generalna z Ojcem Świętym – Franciszkiem/– Monte Cassino Monte – Sant’Angelo – San Giovanni Rotondo – Padwa. Termin: 27.04. – 5.05.2019. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych. Zapisy w kancelarii.
 16. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży.
 17. Serdecznie zachęcamy do osobistego podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Formularze znajdują się w gablotach.  Przyrzeczenia złożymy w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca.
 18. Nasze Pilskie Hospicjum stacjonarne jest już prawie gotowe i od kwietnia pragnie przyjąć pierwszych pacjentów, ale potrzebne są jeszcze środki na wyposażenie. Zachęcamy do przekazania 1% swoich podatków na pilskie Hospicjum nr KRS 0000044377.
 19. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się dnia 9 marca 2019 w godz. 10.00-13.00 przy ul. Dembowskiego 4. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jednocześnie informujemy, że otwieramy klasy 7 szkoły podstawowej.
 20. Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Pile – Motylewie organizuje pielgrzymkę autokarową, na trasie której znajduje się Częstochowa, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Zakopane (z wyjazdem w Pieniny na spływ Dunajcem). Termin: 1 – 5 kwietnia. Koszt: 650 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy pod nr tel. 794 192 848.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Eugenia OBIERAK, lat 89 z ul. Staromiejskiej; + Jan RZEŹNIK, lat 91, z ul. Staromiejskiej; + Danuta KUNYSZ, lat 74 z ul. Spacerowej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]