6 stycznia 2019 r.

NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

[fancy_numbers variation=”red”]
 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. Jest to także Uroczystość Bożego Narodzenia w Kościołach wschodnich. Braciom w wierze życzymy błogosławionych świąt.
  * Po błogosławieństwie będzie można wziąć poświęconą kredę, aby napisać na drzwiach mieszkania znak krzyża, litery CMB (od skrótu łacińskiego Christus Mansionem Benedicat – niech Chrystus błogosławi temu domowi) oraz bieżący rok. Tam gdzie istnieje trudność pisania kredą zachęcamy aby wziąć naklejki. Są one na przezroczystej folii w dwóch kolorach: czarny na jasne drzwi i biały na ciemne drzwi.
  * W tym dniu, w Pile po raz kolejny wyruszy ulicami naszego miasta Orszak Trzech Króli. Początek o g. 14.30 na zbiegu ulic: Śródmiejska /Pl. Zwycięstwa. Zachęcamy rodziców, by przebrali w barwne stroje swoje pociechy i w ten sposób zaznaczyli swój aktywny udział w świątecznym korowodzie.
  *
  Nasza parafia przebiera się w stroje koloru czerwonego.
  * Dzisiejszy Apel maryjny o 21. 00 prowadzi wspólnota Nazaret.
 2. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską – KOLĘDĘ: Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:
  7 Stycznia ul. Towarowa
  – 8 Stycznia ul. O. M. M. Kolbe (parzyste)
  – 9 Stycznia ul. Spacerowa (nieparzyste)
  – 10 Stycznia – ul. Rymarska, Kryniczna, Jana Pawła II
  – 11 Stycznia – ul. Spacerowa (parzyste)
  – 12 Stycznia –  ul. Świętojańska, 1 Maja, Wincentego Pola, Chopina
  Rozkład Kolędy znajduje się w gablotach informacyjnych oraz w Internecie na stronie parafialnej.  Kancelaria parafialna czynna jest przed południem od poniedziałku do piątku w godzinach: od 9.00 do 11.00, a popołudniu w poniedziałek i środę od 16.00 do 17.30.
 3. We wtorek spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00.
 4. W przyszłą sobotę o godz. 19.00  odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Elżbiety Adamiak. Szczegóły na plakatach. Cegiełki  (10zł) do nabycia w sklepiku, kancelarii parafialnej i w RCK.
 5. W przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) o godz. 11.00, w ramach obchodów Jubileuszu Naszej Parafii  będziemy się modlić w intencji mieszkańców następujących ulic: ul. Budowlanych, 1 Maja, Chopina, Drygasa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców osób powołanych do służby Bogu na eucharystię o godz. 15.00, a następnie na opłatek do sali św. Jana Bosko.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. W niedzielę 13 stycznia Chór SOLI DEO istniejący przy Parafii św. Jana Bosko świętuje swoją 10 rocznicę istnienia, z tej okazji zaprasza na Mszę Święta Jubileuszową o godz. 15.00, po mszy świętej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zaproszonych Chórów Pilskich. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za dwa tygodnie, w niedzielę 20 stycznia (III niedziela miesiąca) na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy obchodzić Jubileusze Małżeńskie, zawarte w danym miesiącu. Wszystkie małżeństwa, które pragną odnowić przysięgę ślubną prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii lub zakrystii. Wszystkim zainteresowanym Jubilatom chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowy dyplom.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zofia TOMASZEWSKA, l. 97, al. Niepodległości; + Czesława CZARNECKA, l. 86, ul. Wodna; + Leontyna LISAJ, l. 91, O. M. Kolbe

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]