9 grudnia 2018 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W okresie ADWENTU przewodniczką jest dla nas NMP Niepokalana, którą symbolizuje ŚWIECA I MSZA ŚW. RORATNIA. RORATY w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą lampionów.
 2. Zapraszamy dziś na apel maryjny o godz. 21.00. Spotkanie prowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 3. Wczoraj, w UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP zawierzyliśmy Bogu całą naszą Parafię, naszych przyjaciół i dobrodziejów z racji rozpoczęcia JUBILEUSZU 400. LAT istnienia naszej wspólnoty. Podziękowaliśmy Bogu za wszystkich, którzy tworzyli i tworzą wspólnotę pw. Świętej Rodziny.  Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich zmarłych w minionym okresie, prosząc dla nich o dar nieba, a dla nas żyjących prośmy o dar wiary, nadziei i miłości.
  Podczas mszy św. dokonaliśmy POŚWIĘCENIA ODRESTAUROWANYCH ORGANÓW naszej świątyni i podziękowaliśmy BOGU ZA WSZYSTKICH NASZYCH DOBRODZIEJÓW.
  Wszystkim serdecznie dziękujemy za trud budowania naszej parafii w wymiarze duchowym i materialnym.
  Niech Święta Rodzina uprasza nam wszelkie potrzebne łaski.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego. Zapraszamy!
 5. We wtorek spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników rozpoczniemy mszą św. o godz. 18.00.
 6. W czwartek (13 dzień miesiąca), po mszy św. o godz. 8.00, odbędzie się spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy za Chorych. Natomiast o godz. 20.00, zapraszamy do modlitwy różańcowej w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Modlimy się przy Pomniku Kolejarzy na ul. Staromiejskiej.
 7. Również w czwartek (13.12. 2018) zapraszamy na eucharystię w intencji SOLIDARNOŚCI.
 8. Tradycją naszej diecezji stały się Adwentowe Czuwania Młodych. Kolejne spotkanie młodych odbędzie się 14 grudnia o godz. 19.00 w kościele NMP Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy!
 9. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które wygłosi ks. Krzysztof Nestoruk – salezjanin z Bydgoszczy.
 10. Nowennę do Bożego Narodzenia rozpoczniemy w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.
 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła”. W sklepiku i przed kościołem można nabyć opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas oraz kartki świąteczne.
 12. We wtorek o godz. 18.00 w Hotelu Gromada w Sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z redaktorem Wojciechem SUMLIŃSKIM. Serdecznie zapraszamy!
 13. KOLĘDNICY MISYJNI. W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia nasze domy odwiedzą Kolędnicy misyjni. Co roku celem kolędowania jest wsparcie duchowe i materialne dzieci z ubogich miejsc świata. Tegoroczna pomoc trafi do odrzuconych i osieroconych dzieci z  Rwandy i Burundi.  Domy parafian odwiedzane będą 20, 21, 22 grudnia. Osoby, które pragną przyjąć Kolędników prosimy o pobieranie zaproszeń  w zakrystii. Zaproszenia prosimy oddać do zakrystii najpóźniej do niedzieli 16 grudnia br.
 14. Pilskie Muzeum Wojskowe wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile mają zaszczyt zaprosić na promocję książki pt.: „IV Eskadra Wielkopolska (15. Eskadra Myśliwska)” – pierwszej polskiej eskadrze myśliwskiej z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., napisanej pod redakcją ks. Roberta Kulczyńskiego SDB wraz z uczniami salezjańskiego Kolegium Kujawskiego w Aleksandrowie Kujawskim. Spotkanie promocyjne z redaktorem książki ks. Robertem Kulczyńskim SDB odbędzie się 15 grudnia 2018 r. o godzinie 16:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. P. Szumana przy ul. Staromiejskiej 14 w Pile. Dodatkową atrakcją będzie współprowadzący spotkanie, Grzegorz Śliżewski jeden z autorów książki o Dywizjonie 303. Serdecznie zapraszamy.
 15. W następną niedzielę licealiści I LO wraz z katechetami będą sprzedawać, po mszach przedpołudniowych pierniki, kalendarze misyjne i ręcznie wykonane ozdoby choinkowe na cele Wolontariatu Misyjnego.
 16. „ISKRA NADZIEI” to inicjatywa, które zrodziła się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Ma ona na celu wparcie małżeństw i rodzin przeżywających różnego rodzaju trudności. W tym celu w poniedziałki i środy od 17:00-19:00  w salce nad kaplicą adoracji pełnią dyżur małżeństwa, doradcy życia rodzinnego, siostry, księża gotowi pomóc, rozmową radą, lub skierowaniem do specjalisty. Powoli tworzona jest sieć specjalistów wspierających naszą inicjatywę. Zapraszamy
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Grażyna GLIŃSKA, l. 54, Al. Jana Pawła II; + Bogumiła SAMBORSKA, l. 80, Al. Wojska Polskiego; + Bogumiła KRÓL, l. 72, Pl. Konstytucji 3 Maja; + Marianna ABRAMOWSKA, l. 55, Al. Niepodległości; + Anna PRÓCHNIEWICZ, l. 87, ul. Staromiejska; + Elżbieta KUCIUN, l. 64, Pl. Konstytucji 3 Maja; + Alina POSZWA, l. 82, ul. Budowlanych

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]