14 października 2018 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.
  Po każdej mszy św. zapraszamy do Oratorium na spotkanie przy herbacie, kawie i papieskich kremówkach.
  Przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia.
  Apel Maryjny w 40 lecie wyboru Ks. Kard. K. Wojtyła na Papieża odbędzie się o godz. 21.00 przy Figurze Jana Pawła II na placu Zwycięstwa. Apel prowadzi wspólnota ADMA;
  „JERYCHO RÓŻAŃCOWE” zakończymy dziś Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę tygodniową modlitwę różańcową.
 2. Przez cały październik zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE: Dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30; Dla ogółu wiernych codziennie o godz. 17.30 i po mszy św. o godz. 8.00.
 3. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu zapraszamy uczniów Szkoły podstawowej – klasy gimnazjalne na spotkania przed bierzmowaniem. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej.
 5. W każdy poniedziałek o godz. 19.00 (w sali Św. Jana Bosko), wspólnota „Dom Chwały” zaprasza na KURS ALFA. Jest to cykl spotkań poświęconych pogłębieniu życia duchowego. Zapraszamy osoby od 16 roku życia.
 6. Trwają obecnie w naszej parafii spotkania Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali Św. Jana Bosko. Zapraszamy!
 7. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które rozpoczniemy różańcem o godz. 17.30.
 8. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne będą odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą o g. 10.45. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone w gablotach informacyjnych i na bocznych ołtarzach.
 9. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. specjalny dodatek o Janie Pawle II. W sklepiku są Ewangeliarze oraz kalendarze Werbistów na 2019 rok.
 10. Od 14 – 16.10.17 r. w Kaplicy Akademickiej przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 19.00, odbędą się rekolekcje akademickie prowadzone przez ks. dr Wojciecha Parfianowicza z Koszalina pt. „Jezus-Kler-Ja”. Szczegółowe informacje na plakatach.
 11. Parafia św. Józefa Obl. NMP zaprasza w g. 14.00 – 16.00 na Świętowanie ważnych Jubileuszy /40 lecie wyboru Ks. Kard. K. Wojtyła na Papieża, 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, XVIII Dzień Papieski/ w formie Festynu. W programie będą konkursy dla dzieci plastyczne, i wiedzy o św. Janie Pawle II, koncert zespołu Exodos, catering, ciastka …
 12. Parafia św. Jana Bosko zaprasza dziś o godz. 16.00 na wyjątkowy, niepowtarzalny: KONCERT PAPIESKI pt. „MIŁOŚĆ MI WSZYSTKO WYJAŚNIŁA”. Głównym źródłem tekstu są: poezja i teksty modlitw autorstwa Karola Wojtyły/Papieża Jana Pawła.
 13. Parafia św. Jana Bosko w Pile organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadelupe /Meksyk/ w czasie ferii zimowych. Bliższe informacje można otrzymać w kancelarii parafialnej lub pod nr tel. 603 225 723.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ ks. Władysław Nowicki, l. 72, Jastrowie; + Franciszek DROŻDŻ, l. 84, ul. Towarowa; + Ryszard GLIŃSKI, l. 62, ul. Jana Pawła II; + Eugenia FERNER, l. 86, ul. 11 Listopada; + Aniela BUDYCH, l. 100, Al. Wojska Polskiego; + Kazimierz LUDKOWSKI, l. 65, ul. Mieszka I; + Maria RYŁO, l. 64, ul. Okrzei

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]