Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Dożynki Powiatowe

IMG 9641

Dożynki Powiatowe

Dożynki: wezwanie, abyśmy byli „pięknym świętym zgromadzeniem” – wspólnotą braci i sióstr, którą jednoczy Chrystus.

W niedzielę 9 września odbyły się Dożynki Powiatowe. Święto rozpoczęło się w naszej parafii Mszą Świętą dziękczynną za plony ziemi, w intencji rolników, działkowców, pszczelarzy, sadowników. Mszy Świętej przewodził JE ks. Biskupa Krzysztofa Zadarko. Oprawę muzyczną zapewnił chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Piły, oraz orkiestra Gminnego Ośrodka Kultury z Kaczor.

W kazaniu ks. Biskup odwołując się do niedzielnych czytań mówił: „W ławach kościelnych nie musimy na siebie patrzeć, kto z nas jest ważniejszy, kto wyżej postawiony. Każą nam tak, jak pierwszym chrześcijanom bez względu na osoby niezależnie temu, kto jest przystrojony ozdobnym pierścieniem i bogatą szatę, czy też jest ubogi i ma zabrudzone ubranie – mamy patrzeć na siebie jak bracia i siostry. Jeśli tak jest – jesteśmy pięknym świętym zgromadzeniem.”

Obecni na Mszy Świętej byli również liczni przedstawiciele Parlamentu, Starostwa Powiatowego, Miasta Piły oraz poczty sztandarowe. Przed błogosławieństwem Ksiądz Biskup poświęcił tegoroczne plony ułożone w piękne wieńce dożynkowe.

Po uroczystości na placu kościelnym ustawił się korowód złożony z przedstawicieli gmin powiatu z wieńcami dożynkowymi, poczty sztandarowe, orkiestra, bryczki konne, oraz zespół pieśni i tańca Łany. Korowód przeszedł ulicami miasta do miejsca dalszych obchodów – na stadion przy ul. Okrzei.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»