12 sierpnia 2018 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Przeżywamy w naszej parafii rekolekcje biblijne, które wygłasza ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki są oparte o „Listy św. Pawła”. Spotkania rozpoczynają się w kościele o godz. 17.30. Zakończenie rekolekcji w poniedziałek po wieczornej mszy św.,  konferencji i nabożeństwie modlitewnym. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
 2. W poniedziałek po mszy św. o godz. 8.00 spotkanie modlitewne Apostolstwa Modlitwy za Chorych.
 3. Z racji rekolekcji – Różaniec Fatimski odmówimy jutro (13.08) o godz. 17.30 w naszym kościele.
 4. We wtorek (14 sierpnia) zapraszamy na godz. 20.00 na apel maryjny przy krzyżu i figurze Św. O. Kolbe u zbiegu ulic Wiatracznej i O. M. M. Kolbe z racji wspomnienia św. O. M. M. Kolbe. Ucałowanie relikwii na każdej Mszy Św.
 5. W ŚRODĘ (15 SIERPNIA) OBCHODZIMY UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
  *
  Msze św. jak w każdą niedzielę, również o 20.30
  * Na każdej mszy św. błogosławieństwo kwiatów, warzyw i ziół.
  * W tym dniu jesteśmy zaproszeni na PIKNIK RODZINNY z okazji Święta Wojska Polskiego, który odbędzie się na stadionie przy ul. Okrzei w Pile (g. 13-19.00). Rozpoczęcie Mszą Św. w Kościele pw. NMP Królowej Polskiej o godz. 12.00. Szczegóły na plakatach.
 6. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy oraz o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.
 7. Serdecznie witamy w naszej parafii nowego duszpasterza ks. Piotra Ziółkowskiego, który przybył do nas z Gdańska. Życzymy Mu wszelkich darów Ducha Świętego w pracy w naszej wspólnocie parafialnej. Pamiętajmy w modlitwach o kapłanach i nowych powołaniach do życia kapłańskiego i zakonnego.
 8. Od 13 do 21 sierpnia odbywa się w naszym mieście „Pila Festiwal”. W ramach festiwalu zapraszamy na KONCERT NOCNY, który odbędzie się w naszym kościele w piątek, 17 sierpnia o godz. 21.30. Koncert będzie szczególny, zagra zespół sześciu wspaniałych różnej narodowości artystów występujących na największych scenach świata.  Zagrają na skrzypcach wspomniany już Bartłomiej Nizioł i  chiński skrzypek Xiaoming Wang, na altówkach Vladimir Paulen ze Słowacji i Paweł Czarny, na wiolonczelach Marcin Zdunik i pochodzący z Ukrainy Denis Severin. Grają oni na wspaniałych instrumentach sprzed około 300 lat, zbudowanych przez znanego włoskiego lutnika Antonio Stradivariego, których już na świecie pozostało bardzo niewiele. W ich wykonaniu usłyszymy jedno z najpiękniejszych dzieł rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego. Zaproście wszystkich swoich najbliższych na ten wieczór pełen muzycznych wrażeń w naszym kościele. Więcej informacji o innych koncertach festiwalowych znajduje się na plakatach w mieście i na stronie www.pilafestival.com. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 9. W sobotę 18.08.br. o godz. 17.00 w czaplineckim amfiteatrze rozpocznie się II Chrześcijański Wieczór Chwały. W programie Eucharystia, Adoracja, Uwielbienie z Modlitwą Uzdrowienia, świadectwo życia Henryka Krzostka. Szczegóły na plakatach.
 10. W środę, 22 sierpnia zapraszamy do parafii pw. św. Jana Bosko na wieczorną Mszę św. w intencji uzdrowienia, którą będzie sprawować ks. Maciej Sarbinowski SDB. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z s. Anną Nobili z Włoch, która była striptizerką i tancerką w nocnych klubach. Dziś jest siostrą zakonną i wychwala Boga tańcem. Dziś 48-letnia siostra tancerka nazywa siebie „baletnicą Pana Boga”. Przybędzie do nas wraz z zespołem tanecznym i będzie modlić się szczególnie o czystość dla naszego życia.
 11. Serdecznie zapraszamy mężczyzn na weekendowe spotkanie, które odbędzie się w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu w dniach 31.08. – 02.09. 2018 r. Spotkanie poprowadzi ks. Wojciech Parfianowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”. Hasłem spotkania są słowa św. Pawła: „Moc w słabości się doskonali”. Będzie to czas poszukiwania odpowiedzi na pytania: Czy słabość może być dobra?, Czy mężczyzna może być słaby?… Również czas modlitwy i rozmów…Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz. 19.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 14.00. Zgłoszenia: s. Goretti – tel. 698 446 375 lub e-mail: dompielgrzyma42@gmail.com .
 12. W dniach od 06 do 16 października 2018 roku, Bracia Mniejsi Kapucyni przy parafii Św. Antoniego w Pile , organizują autokarową pielgrzymkę do Włoch z okazji jubileuszu 100-lecia otrzymania stygmatów przez Św. O. Pio, oraz 50-lecia jego śmierci. Koszt pielgrzymki 2750 zł. Cena zawiera min. przejazd, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, opiekę pilota. Zapisy i szczegółowe informacje w godzinach urzędowania kancelarii– u br. Tomasza Wołoszyna.
 13. Jesteśmy zaproszeni na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 27.08-06.09.2018r. Wyjazd z Górki Klasztornej w dniu 27.08.2018. Msza św. o godz. 7.00. wyjazd godz. 8.00. Koszt 600 zł i 160 euro. Szczegółowe informacje pod tel. 695 420 073.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Leokadia KOSTERKA, l. 86, pl. Zwycięstwa; + Mirosław ŁUKJAN, l. 64, al. Wojska Polskiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]