Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

V Marsz Żołnierzy Wyklętych

IMG 5416 001

V Marsz Żołnierzy Wyklętych

W sobotę 3 marca już po raz piąty ulicami Piły przeszedł Marsz Żołnierzy Wyklętych oddający hołd tym bohaterom.

Marsz poprzedziła Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Jarosław Wąsowicz.

Po Mszy Świętej w sporym mrozie kilkaset ludzi przeszło ulicami, skandując patriotyczne i antykomunistyczne hasła: „Żołnierze Wyklęci ! Cześć Waszej Pamięci!” „Narodowe Siły Zbrojne!” „Cześć i Chwała Bohaterom”

W połowie Marszu na skrzyżowaniu ulic Buczka/Okrzei odśpiewane zostały cztery zwrotki hymnu Polski.

Marsz zakończył się pod muralem na ul. Okrzei. Tam Wojciech Gloger z poznańskiego okręgu NSZ odczytał apel, złożone zostały wieńce oraz zapalone znicze. Na koniec ponownie odśpiewano cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

 1. aubreyallen
  aubreyallen15 marca 2018

  No to się cieszę, że się trochę wyjaśniło. Z myśliwców zrobiły się awionetki (Arku oczywiście najpierw obejrzałem filmy), a z usiłujących wystartować zrobiło się nie wiadomo, czy na pełnej mocy (z tym linkiem, kolego Bartku, to chyba żart?). Kolejnym etapem będą dwie (cztery?) lokomotywy pociągów towarowych wystarczy, by pracowały na ułamek mocy. Przyznaję czepiam się. Zapominam, że Wy też nie robicie czystej nauki, tylko w dużej mierze show. Czego wcale Wam nie zarzucam. Taki macie pomysł i to działa (w końcu sam uczestniczę w pBY i polecam każdemu).

 2. prayscripture
  prayscripture10 marca 2018

  Autor artykułu nie napisał czy te osoby zostały zgłoszone na policję. A to dosyć istotny fakt, po którym czytelnik będzie w stanie stwierdzić czy ma do czynienia z poszukiwaczami sensacji, czy poważnym portalem reagującym na takie wypaczenia.

 3. webmaster
  webmaster8 marca 2018

  Z tego wynika, że to Centrum rzeczywiście zionie miłością i tolerancją. Zauważa dramatyczny problem polskich uchodźców, którym przyjazne przepisy nie pozwoliły rozwinąć biznesu w Polsce. Zauważa antypolonizm w stosunku do Polaków też za granicą (pełno tego i we Lwowie marsz jakiś i na plaży na Bliskim Wschodzie zaczepki jakieś), jeszcze nie całkowicie polska przedsiębiorczość zniszczona (jakieś firmy futerkowe) wg unijnych zobowiązań, bezwstydne atakowanie dobrego imienia prof (w tym wypadku autentycznego z dorobkiem) Jerzego Nowaka. Dlaczego nikt ich nie słucha?

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»