Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Ogłoszenia duszpasterskie

04.03.2018 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post.
  W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej:
  dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30 i dla młodzieży o g. 19.00;
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Kazimierz Napierała. Naszemu spowiednikowi dziękując za owocną pracę życzmy zdrowia i wszelkich łask Bożych. Pamiętajmy o Nim w codziennej modlitwie.
 3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Diakona Jarosława Krzysztonka, który będzie u nas odbywał praktykę przed święceniami kapłańskimi. Otoczmy Go serdeczna modlitwą.
 4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy o 15.00. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 5. Dzisiaj o g. 10.30 w Parafii św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. w intencji byłych i obecnych mieszkańców naszego miasta z okazji 505 rocznicy nadania praw miejskich.
 6. Od poniedziałku do środy młodzież szkół ponadgimnazjalnych będzie przeżywała w naszym kościele rekolekcje, które wygłosi wspólnota charyzmatyczna Pana Bartłomieja Żmudy z Warszawy. Wspólnota rekolekcyjna zaprasza w poniedziałek na godz. 19.00 wszystkich parafian na nabożeństwo uzdrowienia i uwielbienia. UWAGA! Spotkania dla młodzieży będą się odbywały w kościele od godz. 9.00 do 13.00.
 7. W poniedziałek o godz. 19.30 projekcja filmu pt. „ LOYOLA”  (w kinie „Helios”). Zapraszamy!
 8. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.
 9. We wtorek w ramach Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych odbędzie się wykład o pułk. Łukaszu Cieplińskim, który wygłosi Kajetan Rajski – redaktor naczelny ogólnopolskiego kwartalnika „Wyklęci”. Sala Św. J. Bosko godz. 19.00.
 10. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Kościelnych dziejów Piły”. Tym razem ks. dr Jarosław Wąsowicz przedstawi temat: „Odcięty od macierzy. Relacja z Przewodnika Katolickiego z 1927 roku o kościołach na Krajnie w Wolnej Prałaturze Pilskiej”. Spotkanie o 19.00 w sali Św. Jana Bosko.
 11. W ramach papieskiej inicjatywy „24 godziny dla Pana” w naszym dekanacie odbędzie się całodobowa spowiedź w dniach od 9 marca (piątek – od godz. 15.00) do 10 marca (sobota – do godz. 15.00). Spowiedź będzie się odbywała w parafii Św. Jana Bosko. Zapraszamy.
 12. Zapraszamy na spotkanie z p. Arturem Wysockim, który jechał przez Syberie przy – 40 stopniach. Chciałby podzielić się wrażeniami – jak pokonać siebie, swoje słabości. Wstęp – jakiś drobiazg z przyborów szkolnych lub maskotka, które będą przekazane dzieciom ze szkoły w Ułan Bator na misjach. Spotkanie w piątek (9. 03) o godz. 19.45 po drodze krzyżowej.
 13. W sobotę po mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Apostolstwa Modlitwy za Chorych.
 14. W sobotę o godz. 17.30 Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.
 15. W parafii Św. Stanisława Kostki przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu -o g. 15.00- będą prowadzone przygotowania do Bierzmowania dla osób dorosłych.
 16. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o O. Pio – trzecia odsłona cyklu poświęcona jest walce z szatanem.
 17. Zapraszamy do udziału w WIELKOPOSTNYCH WYZWANIACH NA KAŻDY DZIEŃ. Na parafialnym  facebooku oraz w gablocie informacyjnej są zamieszczane ZADANIA DOTYCZĄCE MODLITWY LUB DZIAŁANIA, które mogą pomóc w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu.
 18. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie i Chorwacji w terminie od 21 do 30 maja 2018. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeniowej. Zapisy w kancelarii. Zapraszamy!
 19. Cegiełki na pomnik Danuty Siedzikównej –„INKI” można nabywać w kancelarii parafialnej i kiosku.
 20. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.
 21. Duszpasterstwo Akademickie przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Pile zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne pt. Trzy nawrócenia prowadzone przez O. Romana Bieleckiego OP w dniach 4 – 7.03.2018 r. codziennie o g. 19.00.
 22. W sklepiku i kancelarii rozprowadzane są świecepaschaliki wielkanocne caritas oraz kartki świąteczne.
 23. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbony przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych.

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Aniela SUJKA, 61, ul. Staromiejska; + Bożena ZDANOWSKA, l. 76, ul. Sikorskiego; + Bogusława WIĘSEK, l. 54, ul. Popiełuszki; + Jolanta TYLICKA – BIEŃKOWSKA, l. 61, ul. Spacerowa; + Danuta WOJTOWICZ, l. 66. Pl. Konstytucji 3 Maja; + Wanda FAGIN, l. 66, ul. Drygasa; + Roman ZDANKIEWICZ, 68, ul. Jana Pawła II

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

&

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»