Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Nowi lektorzy Pisma Świętego

IMG 3304 1

Nowi lektorzy Pisma Świętego

Nasza Parafia wzbogaciła się o sześciu nowych lektorów.

W Niedzielę 26 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Pilskiej Kolegiacie pw. NMP Wspomożenia Wiernych, 26 ministrantów z pilskich parafii otrzymało z rąk ks. kan. Stanisława Oracza posługę Lektora.

Z naszej parafii otrzymało 6 ministrantów: Mateusz Cyka, Arkadiusz Stanisławek, Tymoteusz Kupczyk, Bartosz Bornikowski, Krzysztof Kraska i Dawid Bukowski.

Do przyjęcia tej posługi kandydaci przygotowywali się podczas kilku spotkań. Spotkania te obejmowały min. zajęcia z liturgiki i fonetyki, które odbywały się pod przewodnictwem ks. Grzegorza Budy – dekanalnego duszpasterza ministrantów w Pile., Opiekuna LSO par. pw. Św Rodziny ks. Przemysława Malinowskiego SDB oraz Pani logopedy

Podczas kazania ks. Grzegorz porównał Lektorów do Oficerów. Natomiast ks. Stanisław Oracz skierował do nowych Lektorów następujące słowa „Jesteście bezcennym darem dla Kościoła, dla Miasta Piły, dla waszych środowisk z których pochodzicie. Podziękowania należą się waszym rodzicom! Za trud wychowania i wpojone wartości”

Lektor jest ustanowiony nie tylko do poprawnego czytania Słowa Bożego w zgromadzeniu wiernych podczas celebracji liturgicznych ale również do życia według Słów, które czyta.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»