Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Ogłoszenia duszpasterskie

5.11.2017 r.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00. O godz. 21.00 apel maryjny.
 2. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przed kościołem na WSD w Koszalinie.
 3. Przez cały listopad o godz. 17.30 będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne. Kartki na wypominki są wyłożone w gablotach.
 4. We wtorek msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00
 5. W środę, na cmentarzu, odbędzie się modlitewne spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników naszej parafii i parafii Św. Jana Bosko. Rozpoczęcie spotkania przy bramie głównej o godz. 16.00. Bus sprzed naszego kościoła wyjedzie o godz. 15.40.
 6. W środę w sali Św. Jana Bosko o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Kościelnych Dziejów Piły. Pan Marek Fijałkowski opowie o „Skarbach sanktuarium w Skrzatuszu”. Zapraszamy!
 7. W środę w kinie „Helios” o g. 19.30 odbędzie się kolejna projekcja najnowszego filmu o życiu Św. O. M. Kolbe pt. „Dwie Korony”. Cena biletu 13 zł.
 8. W piątek różaniec z wypominkami połączony z krucjatą modlitewną za Ojczyznę o godz. 17.30.
 9. W tym roku rozpoczynamy czas Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Prezydent Miasta Piły i Ks. Dziekan Dekanatu Pilskiego zapraszają na wspólne świętowanie Święta Niepodległości. Pierwsza okazja do uczestnictwa w obchodach pojawi się w piątek 10 listopada 2017 r. o g. 19.30, w Kościele Św. Rodziny w Pile, kiedy to odbędzie się  Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu POZNANSKICH  SŁOWIKOW. Następnego dnia w sobotę /11.11.17 r./o g 12.00 odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Piły w Sali Miejskiej w budynku Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8, a o g. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny w specjalnym namiocie ustawionym na Pl. Zwycięstwa. Po Mszy św. delegacje różnych stanów i organizacji złożą kwiaty pod pomnikiem na Placu Zwycięstwa.
 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. sądowy zapis wrześniowej rozprawy Mary Wagner: „Jak obrona Sokratesa” oraz o sprawie usunięcia krzyża z pomnika Jana Pawła II we Francji. W „Arce” o świętych, których ciała nie uległy zepsuciu po śmierci.
 11. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Modlitwy za Cierpiących. Kolejne spotkanie odbędzie się 13 listopada i rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00.
 12. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce eschatologicznej.
 13. Biuro Radia Maryja organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia. Wyjazd o godz. 8.00. Zapisy w biurze Radia Maryja.
 14. Wspólnota „KOLEJORZ” organizuje zbiórkę żywności i artykułów chemicznych dla RODAKÓW NA KRESACH. Dary można składać przy Ołtarzu Seca Pana Jezusa. Akcja trwa do 16 listopada.
 15. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. W przyszłą niedzielę Diakonia Muzyczna animuje śpiew na wszystkich mszach św. Po Eucharystii młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na remont naszych organów. Dziękujemy młodzieży za inicjatywę

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Krzysztof REDLAK, l. 48, Pl. Konstytucji 3 Maja;

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

&

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»