Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Projekt Bez Tytułu1

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

22 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym naszej parafii rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży.

Czym są i czemu służą?

„Dla mnie jest to nowa forma przeżywania katolicyzmu, choć odwołująca się do doświadczenia pierwszych chrześcijan. Jest to radykalna, misyjna, odważna próba realizowania Ewangelii w życiu współczesnym. To droga pogłębienia własnej wiary, dobra zarówno dla wyrafinowanych intelektualistów, jak i dla zwykłych ludzi. (…) Dla mnie najbardziej wymownym świadectwem trafności tej drogi jest wierność nauczaniu Kościoła, umiejętność przekazywania wiary w rodzinie następnym pokoleniom, otwartość na nowe życie oraz duch misji” – napisał abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w głośnej książce „Raport o stanie wiary w Polsce”.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się nauczyć wierzyć lub pragną pogłębić swoją wiarę albo dowiedzieć się, jak pomóc bliskim, którzy porzucili wiarę.

Duszpasterze i katechiści świeccy

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»