Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

IMG 2223

Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Nasi parafianie pielgrzymowali do Gietrzwałdu

Dnia 23 września 2017 r. nasi parafianie uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Gietrzwałdu. Podczas podróży czas mijał na śpiewie godzinek ku czci NMP oraz modlitwie różańcowej. Pani Krystyna Liberowicz przybliżyła historię Sanktuarium Gietrzwałdzkiego, które pielgrzymi nawiedzili m.in. z racji 140 rocznicy objawień Matki Bożej w tej miejscowości.

Matka Boża ukazując się dwójce dziewczynek przemówiła do nich w Języku Polskim, co jest dość ważne na tamte czasy, gdyż Polska była pod zaborami i mówienie po polsku było zabronione przez zaborców. Matka Boża prosiła o odmawianie różańca. Na pytanie jednej z dziewczynek o braki kapłanów i o osierocone parafie, zapewniła że dzięki wytrwałej modlitwie różańcowej to się zmieni.

W wypełnionym po brzegi sanktuarium nasi pielgrzymi razem z pielgrzymami z innych stron Polski uczestniczyli we Mszy Świętej, którą koncelebrowało około 40 kapłanów. Po Mszy św. nasza grupa prowadziła modlitwę różańcową w miejscu objawień Matki Bożej. Po modlitwie był czas na posiłek, zakup pamiątek, a następnie droga krzyżowa.

W drodze powrotnej nasza grupa nawiedziła również Sanktuarium Maryjne w Lubawie.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»