Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Ogłoszenia duszpasterskie

24 września 2017 r.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy Św. złożymy Hołd NMP Wspomożenia Wiernych. Modlitwę zakończymy apelem maryjnym ok. 19.30.  Zapraszamy! (Dziś nie ma apelu o 21.00).
 2. Zapraszamy do naszej Biblioteki Świętej Rodziny w każdy poniedziałek w godz. 17-19.00.
 3. We wtorek o godz. 16.00, w kaplicy szpitalnej na ul. Rydygiera zostanie odprawiona Eucharystia o uzdrowienie. Zapraszamy!
 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego, które odbędzie się w sali Św. Jana Bosko o godz. 19.00.
 6. Zapraszamy dzieci do grupy muzyczno-teatralnej – spotkania w środy od 16.15 w sali 22. Chór „Św. Cecylii” ma spotkania w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Diakonia muzyczna dla młodzieży spotyka się w czwartki o godz. 18.00.
 7. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o wierności w małżeństwie.
 8. W czwartek o godz. 15.00 zapraszamy do modlitwy w ramach akcji ,,Koronka do Bożego miłosierdzia na ulicach miast świata”. Od wielu lat odbywa się ona w dniu 28 września, o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. W tym dniu tysiące osób na skrzyżowaniach ulic błagają o miłosierdzie dla świata całego. Miejsca modlitewnych spotkań są opisane w gablocie informacyjnej
 9. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima; w niedzielę św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
 10. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy z okazji 300 rocznicy Koronacji Obrazu (14.10.2017). Zapisy w kancelarii.
 12. Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „RÓŻANIEC NA GRANICACH KRAJU”. W kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski będzie odmawiany różaniec. 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej będziemy się modlić o ochronę, pokój i nawrócenie dla naszej Ojczyzny i świata. Organizujemy wyjazd do Kołobrzegu (przejazd 40 zł).  Zapisy w kiosku parafialnym i kancelarii. Szczegółowe informacje na plakatach i folderach.
 13. W środę o godz. 19.00, w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu „Fatima, ostatnia tajemnica”. Cena biletu na hasło „Nazaret” – 13 zł. Zapraszamy!
 14. Młodzież Wszechpolska prowadzi do 6 X 2017 ogólnopolską akcję „Wyprawka szkolna dla kresowiaka”. Zbierają przybory szkolne (oprócz zeszytów i książek – te artykuły zostały już zebrane), które zostaną zebrane do polskich szkół na Litwie i Ukrainie. W naszym kościele przybory można składać przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za każdy dar dziękujemy.
 15. Serdecznie zapraszamy na Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. Spotkania rozpoczną się 3 października Mszą Świętą o godz.18:00 w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Po Eucharystii zapraszamy na pierwsze spotkanie. Przyjdź ze swoimi rozterkami, problemami, radościami, całym życiem i wszystkim czego nie rozumiesz, przyjdź taki jaki jesteś.
 16. W dniach od 6 – 8.10.17 r. w Parafii św. Jana Bosko w Pile odbędzie się nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano. Szczegóły zawarte są na plakatach.

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Lidia DURAK, lat 73 z Al. Niepodległości, + Stefan ĆWIKLIŃSKI, lat 62 z ul. Śródmiejskiej

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

&

Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»