6 sierpnia 2017

PRZEMIENIENIE PAŃSKIE

 

 1. Przez wakacje w każdą niedzielę dodatkowa msza św. o 20.30 kończąca się apelem maryjnym.
 2. Dziękujemy osobom, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów zdążających do Częstochowy. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.
 5. W czwartek KRUCJATA RÓŻAŃCOWA za Ojczyznę o godz. 17.30.
 6. Od 11 do 15 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec JoseManiparambil. W tym roku nauki będą oparte o Apokalipsę św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: pila.pl lub w kancelarii. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
 7. Wprzyszłą niedzielę (13 sierpnia) zapraszamy na godz. 00 na apel maryjny przy krzyżu i figurze Św. O. Kolbe u zbiegu ulic Wiatracznej i O. Kolbe z racji miesięcznego Nabożeństwa Fatimskiego i Wspomnienia Św. O. M.M. Kolbe. Nowenna do naszego patrona jest odmawiana na każdej mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele remontowe w naszym kościele
 9. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Kalisza i okolic w dniu 9 września br. Zapisy u pani Krystyny L. (694 149 730) i kancelarii.
 10. Jest już przygotowana księga intencji na 2017 Zachęcamy do zamawiania mszy świętych za zmarłych, w rocznice urodzin i ślubu oraz w różnych innych intencjach.
 11. W dniach od 23 – 26 sierpnia bieżącego roku w Szczecinie, przy wspólnocie salezjańskiej Ku Słońcu 124, odbędzie się kolejna edycja Boskiego Festiwalu. Szczegółowy plan Boskiego Festiwalu na boski-festiwal.pl.
 12. W parafii Św. Antoniego rozpoczął pracę O. Ryszard Modelski, który jest MISJONARZEM  MIŁOSIERDZIA.  O. Ryszard będzie posługiwał wiernym w konfesjonale / w miarę możliwości/ codziennie od pon. – pt. w godz. 17.00 – 19.00.
 13. Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, Dowódca garnizonu Piła ppłk. Mariusz Krawulski oraz parafia NMP Królowej polski zapraszają na PIKNIK RODZINNY z okazji Święta Wojska Polskiego, we wtorek 15 sierpnia. Piknik odbędzie się na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Rozpoczęcie Mszą Św. polową o godz. 12.00. Szczegóły na plakatach.
 14. Po raz siedemnasty z Koszalina wyruszy Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia do Myśliborza. Trasa liczy 225 km. Termin pielgrzymki: od 16 sierpnia do 25 sierpnia 2017 r. Wyjście z koszalińskiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 7:00. Wejście do Myśliborza 24 sierpnia, w tym dniu pielgrzymi przeżywają wieczorne czuwanie modlitewne. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 693 972 069.
 15. Od 12 do 19 sierpnia odbywa się w Pile „Music Festival&Master Class”. W ramach festiwalu zapraszamy na KONCERT NOCNY CELLISSIMO, który odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 17 sierpnia o godz. 21.30. koncert w wykonaniu Studentów Master Class pod dyrekcją Denisa Severina. Wstęp wolny. Zapraszamy!
 16. Akademia Gitary oraz Regionalne Centrum Kultury w Pile zapraszają na koncert w ramach 10. Edycji festiwalu Akademia Gitary w wykonaniu Bianki Szalaty i Eweliny Koniec. Koncert odbędzie się w naszym kościele 9 września o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Lidia Bejza, l. 88, ul. Boh. Stalingradu

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO

ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN
DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ
NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE

 

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

 

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie.

Chciałbym przypomnieć nam wszystkim piękne słowa, wypowiedziane przez Papieża Franciszka w czasie tegorocznej pielgrzymki do Fatimy. Papież mówił wtedy: że z ramion Maryi przyjdzie nadzieja i pokój, których potrzebują i o które błaga dla wszystkich, a zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych, więźniów i bezrobotnych, ubogich i opuszczonych.

Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie myślący podobnie, nie wstydzący się swojej wiary oraz tego, że wciąż poszukują Boga.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwali na modlitwie.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 1000 nabożeństwem różańcowym, o godz. 11 odbędzie się koncert ewangelizacyjny, natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiaruję Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek.

Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.

Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

 

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski