Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Z misjonarzem z Boliwii uczciliśmy święto Patrona naszego Miasta

IMG 0948

Z misjonarzem z Boliwii uczciliśmy święto Patrona naszego Miasta

W sobotę, 24 czerwca na mszy świętej o godz. 18.00 wraz z misjonarzem ks. Andrzejem Borowcem z Boliwii uczciliśmy patrona naszego miasta św. Jana Chrzciciela. Eucharystii przewodniczył ksiądz misjonarz, który także wygłosił płomienne Słowo Boże. W kazaniu odniósł się do czytań, ale także opowiadał o sytuacji panującej w Boliwii. Opowiedział o warunkach życia i pracy. Mówił jak wiele starań podejmują misjonarze, aby choć odrobinę zaradzić panującemu głodowi wśród dzieci i młodzieży.

Na mszy świętej w intencji miasta Piły i włodarzy o błogosławieństwo Boże i pomyślność dla wszystkich mieszkańców był obecny jeden radny – Przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela.

Na koniec misjonarz udzielił Bożego błogosławieństwa w miejscowym języku (keczna).

 

autor tekstu: ks. Janusz Zdolski sdb

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»