Odprawił pierwszą mszę świętą w naszej parafii

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 18.00, ks. Przemysław Malinowski sdb, odprawił pierwszą mszę świętą w naszym kościele. Święcenia przyjął w sobotę 27 maja. Tego też dnia otrzymał list posłuszeństwa kierujący go do pracy kapłańskiej w naszej parafii.

Podczas tej Eucharystii powiedział: Bogu wyrażam wdzięczność, że mogłem odprawić mszę świętą prymicyjną w parafii Świętej Rodziny. W tej Wspólnocie odbywałem drugi rok asystencji po pracy z młodzieżą w Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu. W Świętej Rodzinie poznawałem pracę duszpastersko – wychowawczą. Po zwieńczeniu całej formacji początkowej i otrzymaniu daru Święceń Kapłańskich mogłem wyrazić radość oraz wdzięczność Bogu, a także Wspólnocie za dojrzewanie w powołaniu Salezjańskim. 

Proszę o modlitwę za mnie bym wiernie i z miłością kroczył za Chrystusem drogą powołania salezjańskiego oraz kapłańskiego.”

Na zakończenie neoprezbiter przyjął życzenia i podziękował wszystkim za wspólną modlitwę. Udzielił specjalnego błogosławieństwa i wszystkich obdarował pamiątkowym obrazkiem.

 

 

Autor tekstu: Ks. Janusz Zdolski sdb