Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Imieniny naszych trzech Piotrów

IMG 1026

Imieniny naszych trzech Piotrów

Tradycją naszej parafii jest, że kapłani w dniu swoich imienin odprawiają wieczorną mszę świętą. Nie inaczej było w czwartek, 29 czerwca. Imieniny obchodzili: ks. Piotr Szumny, ks. Piotr Grzymała i ks. Piotr Pączkowski. Nieobecny był ks. Szumny, który od września ubiegłego roku posługuje, we Francji. 

Natomiast pozostali dwaj byli obecni. Mszy świętej przewodniczył ks. Grzymała, odpowiedzialny między innymi za wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W koncelebrze był także drugi solenizant ks. Pączkowski, opiekun między innymi Liturgicznej Służby Ołtarza. 

 

 

Kazanie okolicznościowe wygłosił ekonom inspektorialny ks. Mirosław Kurkiewicz. Piękną oprawę liturgiczną prowadzili przedstawiciele wspólnot, którymi solenizanci się opiekują. Na zakończenie Eucharystii długa „procesja” z życzeniami, kwiatami i innymi upominkami, aby podziękować swoim duszpasterzom za pełne ich oddanie i posłuszeństwo Duchowi Świętemu w prowadzeniu wspólnot.

 

 

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»