23 lipca 2017

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Trwają wakacje. W niedziele wakacyjne dodatkowa msza św. o godz. 20.30 kończąca się apelem maryjnym. Przez lipiec i sierpień kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. od. 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.
  2. W najbliższy poniedziałek po wieczornej mszy św. złożymy hołd NMP Wspomożycielce Wiernych.
  3. We wtorek obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Błogosławieństwo pojazdów: samochodów, motocykli i rowerów po każdej mszy, czyli po 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Każdy z kierowców otrzyma pamiątkową naklejkę.
  4. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.
  5. Od 11 do 15 sierpnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje biblijne, które wygłosi ojciec Jose Maniparambil. W tym roku nauki będą oparte o Apokalipsę  św. Jana. Zapraszamy do zapisów na stronie: www.rekolekcje.pila.pl lub w kancelarii. Jednocześnie zachęcamy do nabycia w naszym kiosku parafialnym konferencji o. Josa z poprzednich lat i innych Jego publikacji.
  6. Pielgrzymów udających się do Częstochowy ze Skrzatusza będziemy gościć w naszej parafii 1 sierpniaok. godz. 19.00. Zwracamy się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Prosimy o podanie adresów w kancelarii lub zakrystii abyśmy mogli skierować pielgrzymów na odpoczynek. 
  7. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Kalisza i okolic w dniu 9 września br. Zapisy u pani Krystyny (694 149 730) i kancelarii.
  8. Uczennica szkoły podstawowej Maja Ciężka zachorowała na raka lewego oka – czerniak tęczówki. Rodzice proszą o pomoc aby ratować dziecko. Na tablicy ogłoszeniowej podany jest namiar na Fundację „Złotowianka”, która zbiera fundusze na operację. Za wszelką życzliwość dziękujemy.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  Cecylia ZIELONKA, lat 78 z ul. Ks. J. Popiełuszki;

  Jarosław PAWLICKI, lat 49 z ul. Wyspiańskiego;

  Irena KARPIŃSKA, lat 78 z ul. Wodnej;

  Kazimierz OLEK, lat 61 ze Stobna.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!