Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

W sobotę, 27 maja w Lądzie nad Wartą dwaj salezjanie przyjęli święcenia kapłańskie.

święcenia kapłańskie

W sobotę, 27 maja w Lądzie nad Wartą dwaj salezjanie przyjęli święcenia kapłańskie.

Równo o godz. 10.30 w pięknym pocysterskim kościele, św. Mikołaja rozpoczęła się liturgia święceń kapłańskich, które przyjęli: diakon Przemysław Malinowski (który w naszej parafii odbywał praktykę diakońską), a także diakon Andrzej Waś.

Sakramentu kapłaństwa udzielił ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski. W uroczystości udział wzięli także salezjanie, przedstawiciele rodziny salezjańskiej, delegacje z placówek, gdzie diakoni odbywali praktyki.

Z naszej parafii była również 10-cio osobowa grupa. Wielka była nasza radość, gdy dowiedzieliśmy się, że na mocy listu posłuszeństwa ks. Przemysław Malinowski został skierowany do pracy salezjańskiej i kapłańskiej do naszej parafii.

 

Dodaj komentarz