11 czerwca 2017

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 1. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. w niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 20.30.
 2. Dziękujemy Pani Helenie Jankowskiej koordynatorce SSW na Europę Środkowo-wschodnią za słowo na temat współpracowników salezjańskich (9.30, 11.00, 12.30,15.00).
 3. Wyjazdowe spotkanie formacyjne dla salezjanów współpracowników odbędzie się we wtorek. Wyjazd do Starej Łubianki spod kościoła o godz. 17.00.
 4. W tym roku przeżywamy 100 rocznicę objawień NMP w Fatimie. Od maja do października w każdy 13 dzień miesiąca będziemy odmawiać różaniec w różnych miejscach naszej parafii. W najbliższy worek zapraszamy do wspólnej modlitwy przy pomniku kolejarzy na ul. Buczka o godz. 20.00.
 5. W środę nasza młodzież i z parafii św. Jana Bosko pragnie zaprezentować sztukę „Szansa”. Premiera tego widowiska odbędzie się w auli Szkół Salezjańskich przy ul. Libelta o godz. 19.00. Zapraszamy!
 6. W czwartek uroczystość BOŻEGO CIAŁA.
 • Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem: nie będzie mszy świętej o godz. 11.00.
 • O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza św. na pl. przy naszym kościele. Po Eucharystii przejdziemy z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM uroczystą procesją do parafii św. Antoniego ulicami: Kilińskiego, Pl. Zwycięstwa, al. Piastów, 11 Listopada, Browarną i Ludową. Zachęcamy do udekorowania balkonów i okien oraz do utworzenia orszaku procesyjnego przez poczty sztandarowe, chorągwie, feretrony i dziewczynki sypiące kwiaty. Prosimy też o przynoszenie płatków kwiatowych do sypania na procesji.
 • Od piątku OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą św. o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci i starszych do orszaku procesyjnego.
 1. W „Gościu Niedzielnym” m.in. dodatek – śpiewnik na procesję Bożego Ciała.
 2. ZAPRASZAMY NA FESTYN PARAFIALNY w ramach integracji naszej wspólnoty. Odbędzie się on w niedzielę – 18 czerwca. Naszą zabawę rozpoczniemy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Będą zamki, zjeżdżalnia, stoiska z zabawami dla dzieci, konkurencje dla dzieci i dorosłych. Proponujemy tańce integracyjne. Odbędzie się także turniej szachowy o Mistrza naszej Parafii oraz Wspólne śpiewanie pieśni biesiadnych. Atrakcyjne nagrody w giełdzie nagród, a także szkolenia pierwszej pomocy. Oczywiście tradycyjnie będzie duży wybór ciast oraz grill i bigos. Na godz. 18.50 zapraszamy na przedstawienie: „Szansa” w wykonaniu młodzieży i opiekunów z naszej parafii i parafii św. Jana Bosko. Około godz. 20.00 finał naszego spotkania – KONCERT JAKUBA HERFORTA laureata programu „Mam Talent”.Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii. Liczymy też na wasze wypieki. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne związane z tym tematem. Ofiary prosimy składać w kancelarii czy też na konto naszej parafii. Bóg Zapłać!
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych do Skrzatusza w dniu 17 czerwca. Zapisy telefoniczne u Pana Jonasza – tel. 511 014 342.
 5. W dniach 8 i 9 lipca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd z noclegiem w Domu Pielgrzyma. Koszt 140 zł. Zapisy w Biurze Radia Maryja wtorki i czwartki od godz. 10.00 do 13.00.
 6. Parafia św. Józefa organizuje 4 dniową pielgrzymkę Wschodnim szlakiem królewskim do Lublina, Nałęczowa, Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego i Majdanka,w dniach 25 – 28 września. Koszt pielgrzymki 420 zł. Chętni mogą zgłaszać się do proboszcza parafii św. Józefa.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  Maria OBARSKA, lat 85 z ul. Buczka;

  Krystyna DELENGOWSKA, lat 90 z ul. Śródmiejskiej;

  Stanisława ŚWIĆ, lat 87 z pl. Zwycięstwa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!