28 maja 2017

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe będą o godz. 17.15, połączone z Drogą Światła, a apel o 20.30 przy Krzyżu i Figurze Św. O. M. M. Kolbe na skrzyżowaniu ulic Wiatracznej i O. M. Kolbe.
  2. Dzisiaj przejdzie ulicami naszego miasta „Marsz dla Życia i Rodziny„. Początek Marszu po mszy św. o godz. 30 z kościoła św. Antoniego. Zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II. Uczestników Marszu prosimy o wzięcie udziału w akcji „Pielucha dla Malucha”. W ramach akcji przynosimy pieluchę, która zostanie przekazana dla Domu Samotnej Matki.
  3. Jutro – 29 maja – o godz. 18.00 ks. Bp. Krzysztof Zadarko udzieli sakramentu bierzmowania dla osób z naszej parafii. Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się próba generalna przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy na próbę również rodziców i chrzestnych.
  4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:
  • PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin, w intencji Straży Honorowej NSPJ oraz wspólnoty „RÓŻAŃCA RODZICÓW ZA DZIECI”. Po Eucharystii spotkanie formacyjne dla wspólnot.
  • PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież zapraszamy na nabożeństwo o godz. 19.00.
  • W PIERWSZĄ SOBOTĘ nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po mszy św. o godz. 8.00.
  1. W najbliższą sobotę, o godz. 18.00 odbędą się prymicje ks. Przemysława Malinowskiego, który będzie pracował w naszej parafii. Ks. Przemysław udzieli w tym dni specjalnego prymicyjnego błogosławieństwa.
  2. Również w sobotę, zapraszamy na wigilijne czuwanie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Rozpoczęcie o godz. 20.30 apelem maryjnym, następnie konferencje, modlitwa o dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy się Eucharystią ok 1.00.
  3. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie przeżywał ks. Janusz Zdolski. Pamiętajmy o naszym duszpasterzu w codziennej modlitwie. W tym dniu zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
  4. Za dwa tygodnie kończy się okres wielkanocny. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii wielkanocnej aby wypełnić przykazanie kościelne.
  5. W „Gościu Niedzielnym” m.in. o kanonizacji dzieci z Fatimy, o Medjugorie i wniebowstąpieniu. W sklepiku najnowsze opracowania związane z objawieniami w Fatimie oraz modlitewnik do Św. Charbela. Biblioteka Świętej Rodziny poleca książki o Rodzinie, małżeństwie autorstwa pana dr Jacka Pulikowskiego. Min. polecamy tytuł „Jak naprawić małżeństwo”.
  6. Rozpoczęły się zapisy na półkolonie letnie. W tym roku proponujemy dwa turnusy po dwa tygodnie. Zapisy i odbiór kart na półkolonie w oratorium lub kancelarii.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na remont naszych organów. Na ołtarzach bocznych są rozłożone foldery informacyjne. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o przekazanie ich znajomym, sąsiadom, współpracownikom /ofiary prosimy składać w kancelarii czy też na konto naszej parafii. Bóg Zapłać!
  8. Od 22.05. – 3.06.17 r. po raz pierwszy będziemy obchodzić w Pile ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Odbędą się spotkania dyskusyjne ze specjalistami, warsztaty i film pt. Microbirth – poród w skali mikro. Całość odbywać się będzie w sali BWA przy ul. Okrzei 11 w Pile. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!
  9. Rozpoczęły się zapisy na pieszą pielgrzymkę ze Skrzatusza do Częstochowy (1.08-15.08) Zapisy w parafii pw. Bożego Miłosierdzia. (ks. Mateusz – tel. 697574222). Zapisy na pielgrzymkę rowerową (1-8.07) pod tel. 796 190 830. Szczegóły na plakatach.
  10. W parafii św. Antoniego od 09 – 11.06.2017 r. zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00.
  11. JUŻ DZISIAJ ZAPRASZAMY NA FESTYN PARAFIALNY w ramach integracji naszej wspólnoty. Odbędzie się on w niedzielę – 18 czerwca 2017.
  • Zachęcamy jak każdego roku do przedstawienia propozycji zabaw, konkursów oraz przynoszenia fantów, które można składać w zakrystii lub kancelarii.

  Modlitwa za zmarłych w minionym tygodniu: ; + ; + ; + . Wieczny odpoczynek …

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

 Bartosz Skrzypczyński, l. 33, O. M. Kolbe;

  Krystyna Matysiak, l. 86, al. W. Polskiego;

  Zdzisław Ziołek, l.65, ul. O. M. Kolbe;

  Marianna Szawiec, l. 90, ul. Ossolońskich.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…!

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]