26 marca 2017 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Laetare – Środopostna (Radości, Różowa)

[fancy_numbers variation=”hotpink”]

 1. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu nabożeństwa drogi krzyżowej: dla ogółu wiernych o godz. 8.30 i 17.30; dla dzieci o godz. 16.30, a o 19.00 dla młodzieży. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Dzisiaj apel maryjny o 21.00 poprowadzi wspólnota ADMA.
 2. Parafia nasza razem ze Stowarzyszeniem Pilscy Patrioci organizujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i chemicznych dla polskiej szkoły w Mościszkach na Wileńszczyźnie. Planujemy przygotować 100 paczek. Dary można składać do 7 kwietnia przy Całunie, w zakrystii oraz w kancelarii. Ofiary na transport darów prosiły składać na konto parafii.
 3. W kościele wyłożone zostały także skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej w sali 25.
 5. W piątek wspominamy św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii.
 6. W najbliższy piątek wszystkich parafian zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona w Parafii św. Stanisława Kostki po mszy św. o godz. 18.30 i wyruszy ul. Browarną, 11 Listopada, Buczka, Kilińskiego na Pl. Zwycięstwa do figury św. Jana Pawła II.
 7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00. Tego dnia przypada kolejna rocznica urodzin naszego ks. Bolesława Kujawy. Jest to 90. rocznica urodzin. Nasz Jubilat ze względu na stan zdrowia nie odprawi mszy świętej w kościele, ale my pamiętajmy o Nim w osobistej modlitwie.
 8. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Stanisław Kąkol, salezjanin z Piły. Szczegółowy rozkład w folderach wielkopostnych, wyłożonych na ławkach.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o godz. 15.00.
 10. Również w przyszłą niedzielę przypada kolejna rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym dniu apel maryjny odbędzie się na pl. Zwycięstwa przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 21.00.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 24 czerwca – 1 lipca. Szczegółowe informacje u ks. Janusza w kancelarii.
 12. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Skarbona przy ołtarzu Wspomożycielki Wiernych przeznaczona jest na ten cel.
 13. W „Gościu Niedzielnym” m.in. ciąg dalszy cyklu o objawieniach Fatimskich, mapa struktury Kościoła Katolickiego w Polsce oraz wywiad z naszym ks. Piotrem Pączkowskim na temat inicjatywy „Wielkopostnej próby ogniowej”. W sklepiku, kancelarii oraz przed kościołem są rozprowadzane świecepaschaliki wielkanocne Caritas.
 14. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 31 marca Eucharystią o godz. 20.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pile.
 15. W Biurze Wystaw Artystycznych, 1 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się konferencja pt. „Czy naprawdę musi boleć?” . Zapraszamy.
 16. W piątek 7 kwietnia odbędzie się XXXII Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Osoby, które pragną uczestniczyć w tym spotkaniu prosimy, aby zgłaszała się do swoich katechetów.
 17. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie. Nasz kod P22. Pomoc w wypełnianiu druków można uzyskać w oratorium u ks. Piotra Pączkowskiego.
[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

† Stanisław KRYSZAK, lat 80 z ul. Piekarskiej;
† Ryszard MIELCAREK, lat 68, bezdomny;
† Błażej ZDUNEK, lat 28 z al. Wojska Polskiego;
† Wiesław BUGALSKI, lat 69 z ul. Buczka;
† Marianna GARAZDOWSKA, lat 93 z ul. Boh. Stalingradu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]