Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Z krzyżem na środku ulicy

Krzyz Kolbe

Z krzyżem na środku ulicy

Nowość od nowego roku.

Od stycznia 2017 roku wiernym biorącym udział w akcji modlitewnej „Różaniec na osiedlach Piły” towarzyszy krucyfiks. Ten sam, który jest wystawiony do adoracji w Wielki Piątek.

Krzyż po raz pierwszy zawitał na ul. Ojca Kolbe, 13 stycznia. Tam, tuż przy podziemnym parkingu, mimo późnej godziny i mrozu, liczna grupa parafian modliła się bolesnymi tajemnicami różańca. Łącznie obecnych było ok. 150 osób.

Akcja modlitewna trwa w naszej parafii od września 2016 roku. Każdego 13. dnia miesiąca wierni modlą się na różańcu na innym osiedlu, polecając Panu Bogu mieszkańców danej ulicy oraz parafię i całe miasto. „Różaniec na osiedlach Piły” to przygotowanie do 100. rocznicy objawień fatimskich, która przypadnie w maju 2017 r.

» Zobacz jak wyglądały „Różańce na osiedlu Piły” w poprzednich miesiącach»

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»