Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Pilskie Betlejem [ZDJĘCIA]

Orszak Trzech Króli Piła 1

Pilskie Betlejem [ZDJĘCIA]

Tysiące osób na pierwszym Orszaku Trzech Króli.

Pilan nie przestraszył siarczysty mróz i tłumnie uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli – pierwszego tego typu zorganizowanym w naszym mieście. Liczba uczstników przerosła oczekiwanie organizatorów.

Zanim jednak ruszyli w pochodzie, prezydent Piły przekazał klucze do miasta trzem mędrcom ze wschodu: Kacprowi – reprezentującemu Europę, Melchiorowi – reprezentującemu Azję i Baltazarowi – reprezentującemu Afrykę.

Przy dźwiękach bębnów, gongów, dzwonków i innych instrumentów muzycznych (nie zabrakło również kolęd) tłum przeszedł ul. Boh. Staligradu, Piastów, Piłsudskiego na ul. 14 lutego. Tam na placu przy nowych fontannach, najpierw anioł z niczym niebios zaśpiewał kolędę, a dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny.

Orszak zakończył się na placu Staszica. Na scenie czekała na wszystkich Matka Boska z Dzieciątkiem i Józefem. Świętej Rodzinie oddali uroczyście pokłony trzej królowie oraz prezydent Piły.

Na zakończenie, aby nieco rozgrzać uczestników, wystąpił zespół Arka Noego. Starsi i młodsi z radością tupali, tańczyli i śpiewali pod sceną.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

  1. Grażyna Moczulska
    Grażyna Moczulska9 stycznia 2017

    Świetny orszak! Proponuję w przyszłym roku zrobić nieco wcześniej, np. o 12

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»