Obraliśmy Chrystusa za Króla

Tak jak w całej Polsce, tak i w naszej parafii uroczyście przyjęliśmy Chrystusa za Króla.!

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

— Króluj nam Chryste!, Chryste nasz Królu, dziękujemy!, Chryste nasz Królu, przyrzekamy! — tymi trzema wezwaniami na każdej mszy świętej wierni uznali panowanie Chrystusa za Króla, poddali się Jego Prawu, zawierzyli i poświęcili Mu naszą Ojczyznę i cały Naród.

Uroczyste zawierzenie poprzez Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbyło się w minioną niedzielę Chrystusa Króla przed Najświętszym Sakramentem. Dokonał tego ks. proboszcz Zbigniew Hul, a obecny był także koncelebrans, ks. Inspektor.

— Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród” — brzmi tekst aktu.

» Czytaj także: Chrystus za króla»

Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana jest w Polsce momentem kończącym Rok Miłosierdzia. Jednak jak czytamy w „Komentarzu do Jubileuszowego Aktu”, nie jest „zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim”.

Bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych wyjaśnia, że Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana ma być świadomym potwierdzeniem wyboru Jezusa, jednoznacznym opowiedzeniem się za Nim i podjęciem na nowo realizacji powołania do świętości. – Akt ten może być impulsem mobilizującym do odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która leży u podstaw Jego królowania w naszym życiu – podkreśla Przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”][/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

[button size=”large” link=”https://goo.gl/photos/tZ6ZLQ4q9GdqwdqH6″ target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]