Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Obraliśmy Chrystusa za Króla

1 IMG 8503

Obraliśmy Chrystusa za Króla

Tak jak w całej Polsce, tak i w naszej parafii uroczyście przyjęliśmy Chrystusa za Króla.!

— Króluj nam Chryste!, Chryste nasz Królu, dziękujemy!, Chryste nasz Królu, przyrzekamy! — tymi trzema wezwaniami na każdej mszy świętej wierni uznali panowanie Chrystusa za Króla, poddali się Jego Prawu, zawierzyli i poświęcili Mu naszą Ojczyznę i cały Naród.

Uroczyste zawierzenie poprzez Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbyło się w minioną niedzielę Chrystusa Króla przed Najświętszym Sakramentem. Dokonał tego ks. proboszcz Zbigniew Hul, a obecny był także koncelebrans, ks. inspektor Roman Jachimowicz.

— Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród” — brzmi tekst aktu.

» Czytaj także: Chrystus za króla»

Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana jest w Polsce momentem kończącym Rok Miłosierdzia. Jednak jak czytamy w „Komentarzu do Jubileuszowego Aktu”, nie jest „zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim”.

Bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych wyjaśnia, że Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana ma być świadomym potwierdzeniem wyboru Jezusa, jednoznacznym opowiedzeniem się za Nim i podjęciem na nowo realizacji powołania do świętości. – Akt ten może być impulsem mobilizującym do odbudowania i ożywienia osobistej więzi z Jezusem, która leży u podstaw Jego królowania w naszym życiu – podkreśla Przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»