13 listopada 2016 r.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Modlitwy o pokój w Iraku

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zapraszamy do udziału w trzecim dniu nowenny fatimskiej. Miejscem naszego spotkania będzie plac pomiędzy budynkami na Al. Jana Pawła II, ciągiem bloków osiedlowych przy ul. Budowlanych oraz ul. Wodnej. Różaniec odbędzie się tradycyjnie o godz. 20.00. Z racji Nowenny nie będzie apelu w kościele.

 2. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w ramach VIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym p/h: „Pokój dla Iraku”.

 3. W poniedziałek, 14 listopada, przypada 25. rocznica śmierci ks. Stanisława Olędzkiego. O godz. 18.00 msza św. o życie wieczne dla niego. Natomiast w czwartek (17 listopada) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile, Teatr „TAK” zaprasza na spotkanie z poezją ks. Stanisława Olędzkiego. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie RCK. Szczegóły na plakatach.

 4. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą pamiątki Chrztu Świętego.

 5. Spotkanie chóru parafialnego „Św. Cecylii” w środy o godz. 17.30 w sali nr 25.

 6. W środę w sali Św. Jana Bosko o godz. 19.00 kolejne spotkanie w ramach Kościelnych Dziejów Piły. Pan Marek Fijałkowski zaprezentuje wykład: „Śladami pamięci – pamiątki po kościele katolickim pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Pile”.

 7. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. W ramach nabożeństwa zostanie udzielone błogosławieństwo wody, oliwy i soli, dla tych osób, które przyniosą je na spotkanie.

 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. W tym dniu odmówimy JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Do tej Uroczystości przygotowujemy się min. poprzez Nowennę, którą odmawiamy na każdej mszy św.

 9. Przez cały listopad o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. Przyjmujemy również wypominki roczne.

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o kościele w Szwecji, o inkwizycji, krucjatach oraz dodatek – kalendarz Jasnogórski. Polecamy kalendarze ze Św. Gianną Berettą Molla, patronką matek i rodzin.

 11. Biuro Radia Maryja organizuje 3 grudnia pielgrzymkę do Torunia w 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Andrzej WOJEWÓDKA, lat 72 z ul. Żeromskiego;
+ Maria PIETROSZYŃSKA, lat 67 z Dolaszewa;
+ Henryk LESIAK, lat 68 z al. Wojska Polskiego;
+ Edmund KROKOS, lat 66 z ul. O. M. Kolbe.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]