Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Historyk IPN i opozycjonista w Pile

Wojciech Polak IPN

Historyk IPN i opozycjonista w Pile

Opowie jakie wyzwania stoją dziś przed Instytutem Pamięci Narodowej.

Na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej i Pilskich Patriotów do Piły przyjedzie prof. Wojciech Polak, który uchwałą Senatu RP z 24 czerwca 2016 r. został powołany na członka Kolegium IPN.

Prof. Wojciech Polak jest historykiem, profesorem na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu, gdzie obecnie kieruje Katedrą Konfliktów Politycznych. Prowadzi wykłady zlecone m.in. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Od 1980 r. Wojciech Polak był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W lutym 1981 r. został członkiem Zarządu Uczelnianego NZS UMK. Działalność podziemną w NZS prowadził także po wprowadzeniu stanu wojennego, był członkiem podziemnego Tymczasowego Zarządu Uczelnianego NZS UMK. Równocześnie przez całe lata osiemdziesiąte współpracował ze strukturami podziemnymi „Solidarności„ Regionu Toruńskiego i Regionu Olsztyńskiego (drukowanie gazetek, kolportaż, działalność publicystyczna, itp.)

Spotkanie z historykiem i opozycjonistą odbędzie się w najbliższą środę, 12 października o godz. 19. w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym. Wstęp wolny.

©

&

14615640_1168290893207395_6010084441974961812_o

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»