16 października 2016 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziś apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa o godz. 21.00. Spotkanie animuje diakonia muzyczna.

 2. W październiku NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30 oraz od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 prowadzą róże Żywego Różańca.

 3. We wtorek na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa.

 4. Spotkanie chóru parafialnego św. Cecylii w środy o godz. 17.30 w sali nr 25. Zapraszamy!

 5. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. W ramach nabożeństwa zostanie udzielone błogosławieństwo wody, oliwy i soli dla tych osób, które przyniosą je na spotkanie.

 6. W piątek kolejne spotkanie w ramach KURSU ALFA prowadzonego przez wspólnotę ewangelizacyjną. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18.30 w domu katechetycznym w sali św. Jana Bosko.

 7. W środę obchodzimy wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w sobotę św. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii naszych świętych Polaków.

 8. Przypominamy, że trwają obecnie w naszej parafii dwa różne cykle spotkań pogłębiające naszą wiarę: Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko oraz katechezy ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 9. Biblioteka „Świętej Rodziny” jest otwarta w każdy poniedziałek od 17.00 do 19.00. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce maryjnej. Zapraszamy!

 10. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o ostatnim jeńcu II wojny światowej, który wrócił z Rosji do swojej ojczyzny dopiero w 2000 roku.

 11. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Centrum Ochotników Cierpienia. Każdego, komu nie jest obce cierpienie i przeżywanie go w aspekcie wiary zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 12 listopada 2016 roku i rozpocznie się mszą św. o godz. 8.00. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.

 12. Zbliża się czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych – listopad. Pamiętajmy o wypominkach, które składamy w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne są odczytywane w ciągu roku w każdą niedzielę przed sumą. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jerzy WYCZECHOWSKI, lat 87 z al. Niepodległości;
+ Irena PIERZYNA, lat 79 z ul. Piekarskiej;
+ Jerzy GROCHOWSKI, lat 80 z ul. Buczka;
+ Bernard PIŃSKI, lat 84 z ul. Bohaterów Stalingradu;
+ Stanisław STRZELECKI, lat 78 z al. Niepodległości;
+ Maria ŁAZANOWSKA, lat 81 z ul. Sikorskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]