Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Msza o 20.30 przez cały rok? Głosuj!

IMG 3264

Msza o 20.30 przez cały rok? Głosuj!

Pytamy wiernych: czy Eucharystia o godz. 20.30 powinna być w każdą niedzielę, nie tylko w wakacje?

Podczas wrześniowego spotkania wspólnoty zakonnej padła propozycja, aby wprowadzić do całorocznego rozkładu mszę o godz. 20.30. Dotychczas taka msza sprawowana była tylko w lipcu i sierpniu.

— Cieszyła się ona sporą popularnością. Ławki były wypełnione. Myślę, że nie tylko nasi parafianie, ale i pilanie potrzebują takiej ostatniej mszy w mieście — uważa ks. Janusz Zdolski SDB.

Gdyby doszła kolejna Eucharystia o 20.30 była by to już dziewiąta msza! Pierwsza niedzielna msza jest sprawowaną w sobotę o godz. 18. Następnie są msze w niedzielę: o godz. 6.30, 8., 9.30, 11., 12.30, 15. i 18. W II i IV niedzielę miesiąca jest też msza z chrztami o 14.

Zanim jednak zostanie podjęta ostateczna decyzja o kolejnej mszy, chcemy poznać zdanie naszych parafian. Zachęcamy do internetowego głosowania poniżej oraz wyrażania swojej opinii w komentarzu:

©

&

 1. Arleta Zuber
  Arleta Zuber11 września 2016

  Myślę, ze gdyby wprowadzono dodatkową mszę wieczorną do Kościoła uczęszczałoby więcej parafian. Jeżeli jednak nie można cały rok, to ZDECYDOWEANIE trzeba ją odprawiac w czerwcu i we wrześniu. Chocby teraz, we wrześniu…..pogoda jest wakacyjna, studenci jeszcze mają wakacje, a i pozostali zainteresowani chcieliby również wykorzystać niedzielny czas na wycieczki, spotkania z rodziną, wyjazdy. Dzień wypoczynku pięknie zwieńczałaby msza dlatego dodatkowa msza to naprawdę dobry pomysł.

 2. Krzysztof Kozłowski
  Krzysztof Kozłowski11 września 2016

  Dobrze byłoby aby msza niedzielna o godz. 20:30 była oprócz miesięcy wakacyjnych także w czerwcu i wrześniu (okres letni).

 3. Karolina
  Karolina5 września 2016

  W Pile mieszkam od roku, a pochodzę z Ostrowa Wlkp. W Ostrowie Wlkp. w kościele farnym co niedzielę odprawiana jest msza św. o 20.30, którą prowadzi emerytowany już ksiądz proboszcz, i która cieszy się niesłabnącą frekwencją. W Pile mi takiej mszy brakowało, aż do wakacji. Dla studentów studiów zaocznych czy osób pracujących to jest często jedyna szansa, żeby uczestniczyć w niedzielnej mszy św. Popieram inicjatywę

 4. ANNA NICPON
  ANNA NICPON4 września 2016

  Pomysł na mszę świętą o 20.30 jest fantastyczny 😊…..ale proponuję jeszcze jedną mszę świętą chociaż raz w miesiącu dla…dzieci autystycznych (a jest tych dużo )😊

 5. Bastek00
  Bastek001 września 2016

  W Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Jastrzębiu Zdrój. Co Niedziela jest odprawiana Msza Święta o godz 20:00 ale jest Recytowana – czyli nie ma na niej śpiewu wszystko mówione. A Po Mszy Świętej zaraz rozpoczyna się Apel Jasnogórski o godz 20;35 i taki Apel Jasnogórski zależy od księdza – który go prowadzi ale tak do godz 21:10 ostatecznie do 21;20 ale to już bardzo sporadycznie trwa do godz 21;20

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»