11 września 2016 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Zapraszamy dziś na apel maryjny o 21.00 prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym.

 2. We wtorek w Skrzatuszu, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Wyjazd do sanktuarium sprzed naszej świątyni o godz. 17.00.

 3. 13 maja 2017 roku mija 100 lat od pierwszego objawienia się Matki Bożej trójce dzieci w Fatimie. Przez najbliższe dziewięć miesięcy na całym świecie, każdego 13 dnia miesiąca, będą odbywać się nabożeństwa fatimskie. 13 września jest pierwszym dniem tej bezpośredniej nowenny. W objawionym Orędziu Matka Boga prosi o modlitwę różańcową w intencji świata, nawrócenia grzeszników, naszą osobistą przemianę i naszych bliskich. Dlatego zapraszamy do podjęcia wezwania Maryi do modlitwy. Proponujemy modlitwę w miejscach gdzie żyjemy, gdzie są nasze rodziny, nasza codzienność. Pierwszym miejscem naszej modlitwy będzie osiedle za targowiskiem, obok wieżowców przy ul. Towarowej i pl. Konstytucji 3 Maja. Różaniec odbędzie się we wtorek, 13 września o godz. 20.00.

 4. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 5. W środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań: zgromadźmy się o godz. 20.30 przy krzyżu przy al. Niepodległości, przy krzyżu u zbiegu ulic Ojca Kolbe i Wiatracznej albo przy krzyżu na placu kościelnym.

 6. Również w środę o godz. 16.30 w sali nr 22 spotkanie dla dzieci z grupy muzyczno-teatralnej, które prowadzi siostra Renata Polak.

 7. W czwartek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu odbędzie się nabożeństwo uzdrowienia, które rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00.

 8. W sobotę, 17 września przypadają rocznice: 77. napaści ZSRR na Polskę oraz 102. rocznica śmierci ks. Adalberta Lenza, budowniczego naszego kościoła. O godz. 18.00 zapraszamy na mszę świętą w jego intencji oraz wszystkich dobrodziejów naszej świątyni i parafii.

 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Uroczystość odpustowa w parafii św. Stanisława Kostki o godz. 18.30.

 10. Także w przyszłą niedzielę przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ:

  W ramach tej uroczystości w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie młodych w Skrzatuszu. Wyjazd autokarowy dla młodzieży o godz. 11.30 sprzed naszej świątyni. Powrót ok. godz. 22.00. Młodzież może się zapisywać u ks. Piotra Pączkowskiego w Oratorium.

  W niedzielę o godz. 6.20 wyruszy piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani.

  O godz. 9.00 wyjedzie spod parafii autokar do Skrzatusza. Powrót o godz. 15.30. chętnych prosimy o zapisywanie się do wtorku w kancelarii.

  Biskup zaprasza na mszę odpustową o godz. 12.00.

  Z racji uroczystości w Skrzatuszu i odpustu w Św. Stanisławie Kostce w przyszłą niedzielę nie będzie apelu maryjnego w naszym kościele o 21.00.

 11. Zapraszamy do naszej biblioteki. W tym miesiącu polecamy książki o tematyce maryjnej.

[/fancy_numbers]

[fancy_amp]

Kochani Diecezjanie!

W naszych sercach żywe jest jeszcze doświadczenie piękna i mocy wspólnoty młodych ludzi, którzy przyjechali na Światowe Dni Młodzieży do naszej diecezji, a potem do Krakowa. Zobaczyliśmy, jak wyjątkową Bożą moc ma wspólnota zebrana w imię Jezusa i otwarta w modlitwie na Jego łaskę.
To bycie razem daje poczucie obecności Boga, który pozwala nam się poznać. W piękny sposób pokazał nam to Papież Franciszek, który na Jasnej Górze zaprosił nas do relacji z Bogiem poprzez Maryję, która jest Matką i służebnicą.

Wsłuchując się w głos Papieża i żywo myśląc o naszej diecezjalnej wspólnocie, zapraszam Was na pielgrzymkę do Matki Skrzatuskiej, którą będziemy przeżywać w Roku Miłosierdzia. Ten Rok Miłosierdzia Ojciec Święty ogłosił dlatego, że ludzkość jest poraniona i nosi głębokie rany. Nie wie, jak je uleczyć albo sądzi, że uleczenie ich jest niemożliwe (Papież Franciszek). Dlatego do Skrzatuskiej Pani z coraz większą ufnością wołamy: Matko miłości zranionej i Matko naszej nadziei, wstawiaj się za nami! Matko prowadź nas do Boga, dawaj nam Jezusa, który uzdrowi w nas to, co słabe i grzeszne i da nam nadzieję, która zawieść nie może.

Z tą nadzieją zapraszam Was do Skrzatusza, gdzie od XVI wieku ludzie nieustannie doświadczają cudów przywracania zdrowia duszy i ciała, odzyskują nadwątloną lub utraconą nadzieję, doświadczają bliskości Jezusa i cieszą się wiarą, która rodzi się na nowo.

Drodzy Diecezjanie!

W ciszy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – Pani Skrzatuskiej powiedzmy Bogu to, co nosimy w sercu. Jeszcze raz serdecznie proszę, spotkajmy się w Skrzatuszu, by ożywić ducha modlitwy w naszej diecezji. Kochani Diecezjanie, dziękuję Wam serdecznie za każdą złożoną dziś ofiarę na Sanktuarium Skrzatuskie
i proszę, módlcie się w intencji pielgrzymki i trwającego II Synodu Diecezjalnego. Na sobotę 17. września zapraszam młodzież od godz. 1300, a na niedzielę 18. września od godz. 1000 wszystkich dorosłych i dzieci.

Niech Bóg Was wspiera i Wam błogosławi.

Edward-Dajczak-podpis
+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

[fancy_amp]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zbigniew GÓRNY, lat 76 z ul. Boh. Stalingradu;
+ Michał ZIARNIK, lat 80 z ul. Piekarskiej;
+ Barbara NORKOWSKA, lat 86 z al. Jana Pawła II.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»

[fancy_amp]

[fancy_header3 variation=”red”]Zobacz ogłoszenia z poprzednich tygodni»[/fancy_header3]