Uzdrowieni przez Chrystusa

Świadectwem nawrócenia z uzależnień dzielili się w minioną niedzielę chłopacy ze wspólnoty Cenacolo.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wspólnota „Cenacolo” to katolickie i międzynarodowe stowarzyszenie, niosące pomoc uzależnionej i zagubionej młodzieży. Powstało w 1983 r. we Włoszech. W Polsce obecna jest od 15 lat. Pierwszy dom powstał w Giezkowie koło Koszalina, skąd przyjechali niedzielni goście.

— Cenacolo znaczy z włoskiego „Wieczernik”, miejsce gdzie apostołowie po śmierci Jezusa zostali sami, smutni, zranieni, pełni niepewności. Tak jak życie każdego z nas przed wstąpieniem do wspólnoty. Pomagamy uzależnionym od alkoholu, narkotyków, pornografii, hazardu, internetu, dopalaczy. W naszej wspólnocie nie ma psychologów, leków, środków zastępczych. Naszym lekarzem jest Pan Jezus — mówił Milan ze Słowacji, członek Cenacolo, uzdrowiony z hazardu.

Jak dodał Milan, wspólnota nie jest ośrodkiem, ani sektą, a jedną wielką rodziną. Żyją bez internetu, telewizji, telefonów komórkowych.

— Rzeczy materialne są nie potrzebne. Naszą opatrznością są nasze ręce. Wszystko wykonujemy sami. Mamy ogród, sad, zwierzęta, warsztaty. Wyrabiamy różańce, krzyże, obrazki. Chłopacy którzy kiedyś byli na marginesie i nikt ich nie chciał, dziś są szczęśliwi — opowiadał.

Swoim świadectwem nawrócenia podzielił się także 26-letni Piotr.

— Wychowałem się w rodzinie katolickiej, miałem wszystko. Gdzieś w środku miałem pustkę, zranioną duszę. Pojawiły się w moim życiu narkotyki, alkohol. Nagle zostałem bez niczego… Byłem sam, zniszczony psychicznie. Spotkałem diabła w cztery oczy! Dziś jestem szczęśliwy, że żyję. Uzdrowił mnie Chrystus — dzielił się swoimi przeżyciami Piotr.

[span style=”font-size:10px; color:grey;”]Posłuchaj całego nagrania świadectwa: [/span]

[span style=”font-size:13px;color:grey”]©[/span]

[fancy_amp]

Cenacolo Giezkowo (1)

Cenacolo Giezkowo (2)