Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

”Quo vadis” w kościele

Narodowe Czytanie Quo Vadis Piła

”Quo vadis” w kościele

Starosta, prezydent, proboszcz, posłowie i radni – m.in. oni będą czytać powieść Henryka Sienkiewicza w naszym kościele.

Parafia włączyła się w ogólnonarodową akcję czytania powieści Henryka Sienkiewicza. Na wspólne czytanie „Quo vadis” zaprasza starosta pilski, Eligiusz Komarowski oraz proboszcz naszej parafii ks. Zbigniew Hul. Sami też wystąpią w roli lektorów.

— Narodowe Czytanie to akcja, którą bez wątpienia należy propagować, ponieważ dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, kształtuje umysł, uwrażliwia i zapewnia świetną rozrywkę — twierdzi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

– Ponadto lektura, którą będziemy czytać w tym roku, doskonale wkomponowuje się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Serdecznie zapraszam wszystkich do kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny na wspólne czytanie „Quo vadis”! — zaprasza starosta.

Narodowe czytanie ostatniego rozdziału „Quo vadis” odbędzie się w sobotę 3 września o godz. 19. w naszym kościele. Jak informuje starostwo powiatowe, fragmenty powieści czytać będą, oprócz proboszcza i starosty m.in. posłowie: Błażej Parda, Krzysztof Paszyk, Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek, prezydent Piły Piotr Głowski, radny miasta Jacek Bogusławski oraz przedsiębiorca Jan Lus.

Do czytania zaproszeni zostali także uczniowie, dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowych i kulturalnych w powiecie. Uroczystość uświetni chór Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile pod dyrekcją Karoliny Pettke.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają prezentowany fragment w formie książki.

©

&

Quo Vadis narodowe czytanie

  1. Pilanin
    Pilanin28 sierpnia 2016

    Prezydent i starosta w jednej ławce w kościele? jakie pojednanie. znak pokoju też będzie?

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»