Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Już teraz zamów mszę w 2017 r.

Ks. Janusz Zdolski W Kancelarii Parafialnej W Pile Piła święta Rodzina

Już teraz zamów mszę w 2017 r.

Termin można zarezerwować także przez internet lub telefon.

Jak informuje ks. Janusz Zdolski SDB z kancelarii parafialnej, jest już przygotowana księga intencji na przyszły, 2017 rok.

— Wiele ludzi już o nią pytało. Warto już teraz pomyśleć o intencjach na przyszły rok, mimo że jest jeszcze tyle czasu. Później może się tak zdarzyć, że w dzień rocznicy sakramentu małżeństwa, urodzin lub imienin, wieczorna godzina Eucharystii będzie zajęta — apeluje ks. Janusz.

Teraz najbliższy wolny termin mszy świętej na godz. 18. to dopiero 26 września. Jeśli chodzi o intencję w niedzielę – to dopiero w grudniu i to tylko godziny poranne.

— Zachęcam do przemyślenia już teraz jakie rocznice wypadają w 2017 roku. Intencji nie trzeba od razu zamawiać. Można zarezerwować sobie termin na dany dzień. Wystarczy go potwierdzić w późniejszym czasie — dodaje kanclerz.

» Czytaj także: Kancelaria w wakacje czynna inaczej»

Intencje można zamawiać i rezerwować nie tylko w kancelarii. Można zrobić to telefonicznie, dzwoniąc na parafię: 67 351 67 75 lub drogą elektroniczną, pisząc maila na adres: Potwierdzenie zamówienia mszy wysyłamy pocztą tradycyjną.

Intencje na bieżący tydzień publikujemy na stronie internetowej TUTAJ»

Ks. Janusz przypomina też, że w naszej kancelarii parafialnej nie obowiązują żadne cenniki ani stawki za Eucharystię! Wierni proszący o odprawienie Eucharystii składają ofiarę, taką, na jaką ich stać. Nie jest to zapłata za modlitwę; msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus.

— Bezwzględnie przestrzegamy zasadę ofiarności. Składana ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania salezjanów. To rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada. A zatem ofiara zależy od hojności ofiarodawcy, ale też i od możliwości — wyjaśnia.

©

&

  1. Marek
    Marek2 sierpnia 2017

    „Zamówić’ to można materiały budowlane w hurtowni, o odprawienie Eucharystii można jedynie prosić.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»