Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Święty ojciec Pio będzie w Pile!

Więty Ojciec Pio

Święty ojciec Pio będzie w Pile!

Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie w kapucyńskiej parafii.

Parafia św. Antoniego zaprasza na peregrynację relikwii II stopnia św. ojca Pio: habitu zakonnego, rękawic i bandażu przykrywającego ranę serca świętego stygmatyka.

— Doznajmy łask spotykając się ze świętymi relikwiami. To niecodzienne wydarzenie! Po raz pierwszy w historii Piły odbędzie się jednodniowe nawiedzenie relikwii świętego zakonnika z Pietrelciny — zapraszają bracia mniejsi kapucyni.

Peregrynacja odbędzie się w poniedziałek, 13 czerwca, we wspomnienie św. Antoniego Padewskiego. Relikwie przywitane zostaną na mszy świętej o godz. 12.

Po niej, do godz. 15. będzie możliwość indywidualnej modlitwy przy pozostałościach po świętym stygmatyku. W godzinie miłosierdzia czuwanie poprowadzi grupa modlitwy św. ojca Pio.

Na godz. 18.30 bracia kapucyni zapraszają na odpustową Eucharystię z racji wspomnienia patrona parafii. Po mszy odbędzie się nabożeństwo fatimskie i pożegnanie relikwii.

Parafia św. Antoniego organizuje także „Rekolekcje ze św. Antonim”. Poprowadzi je o. Robert Rabka, kapucyn. Potrwają one od 10 do 13 czerwca. W piątek i sobotę nauki rekolekcyjne na mszach św. o godz. 9. i 18.30, a w niedzielę na Eucharystiach o godz. 7., 8.30, 10., 11.30, 13., i 19.

©

&

Relikwie św. Ojca Pio w Pile

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»