Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile
Poznaj dawnych proboszczów
Kościół św. Janów

Poznaj dawnych proboszczów

W środę ostatni wykład trzeciego cyklu „Kościelnych dziejów Piły”.

Kto był pierwszym proboszczem naszej parafii? W pierwszej chwili nasuwa się nazwisko ks. Józefa Wróbla, który przybył do Piły w 1946 roku, zapominając, że przecież historia parafii zaczyna się ponad 400 lat temu!

Wreszcie jest okazja aby poznać przedwojennych pilskich proboszczów i komendarzy (administratorów w zastępstwie proboszcza). Ich sylwetki od czasów staropolskich aż do 1914 roku przedstawi ks. mgr Tomasz Szugalski, historyk Kościoła, a obecnie proboszcz z Kołobrzegu.

Wykład odbędzie się w najbliższą środę, 8 czerwca o godz. 19. w sali św. Jana Bosko. Wstęp wolny.

Środowa prelekcja będzie ostatnią z trzeciego sezonu „Kościelnych dziejów Piły”. Jak zapowiada ks. Jarosław Wąsowicz, moderator cyklu, od września ruszy czwarty sezon spotkań z religijną historią miasta.

©

&

Kościelne Dzieje Piły

Plan kolejnych wykładów z cyklu Kościelne Dzieje Piły:

KoscielneDziejePily

  • 8 czerwca 2016 r. (środa)
    ks. mgr Tomasz Szugalski

    „Proboszczowie i komendarze pilscy od czasów staropolskich do roku 1914”.

     

Kościelne Dzieje Piły II

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»