Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Pilanie za Chrystusem [ZDJĘCIA]

Boże Ciało Piła 2016

Pilanie za Chrystusem [ZDJĘCIA]

Tysiące wiernych uczestniczyło w głównej procesji Bożego Ciała w Pile.

Tradycyjnie miejskie obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęły się mszą świętą na pl. Zwycięstwa. Eucharystii przewodniczył dziekan Piły, ks. Dariusz Jastrząb, a koncelebrowali ją proboszczowie i księża z Piły.

Homilię wygłosił ks. Dariusz Presnal SDB, proboszcz z salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko.

— Cichy i pokorny Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie prowadzi swój udręczony lud. Widać wielu cierpiących ludzi, którzy ledwo chodzą. Bolą ich nogi, ale mimo wszystko chcą pójść za Jezusem. Bogu niech będą dzięki — mówił ks. Presnal.

Śpiewy liturgiczne prowadziły dwa pilskie chóry: św. Cecylii z naszej parafii oraz Halka. Akompaniowała im orkiestra dęta. Po raz pierwszy w tym roku msza na placu celebrowana była na podwyższeniu, a nie na ciężarówce, jak to bywało w poprzednich latach.

Tuż po mszy na ulice Piły wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, niezmienioną trasą: ul. Piastów, Piłsudskiego, 11 Listopada, Browarną i Ludową do kościoła św. Antoniego.

Oprócz głównej i największej procesji, pozostałe parafie (prócz Świętej Rodziny, św. Antoniego i św. Stanisława Kostki) organizowały obchody Bożego Ciała po ulicach swojej parafii, gromadząc setki wiernych.

Tegoroczna uroczystość wypadła 26 maja i zbiegła się z Dniem Matki.

Za zdjęcia serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Zarankowi i firmie Fotozaranek

©

&

Zobacz galerię zdjęć

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»